iparts></a>
<a href= francuskie

[Captur 1.2 Tce 2017] Skontroluj system START&STOP

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
beniuasia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 22:09

[Captur 1.2 Tce 2017] Skontroluj system START&STOP

Post autor: beniuasia »

Witam.
Przed chwilą odpaliłem autko i zauważyłem, że coś nie gra. Pojawił się komunikat "skontroluj system START&STOP" i "skontroluj samochód".
Auto odpala ale oprócz tych komunikatów świeci się też cały czas wyłącznik START&STOP oraz ikonka klucza. Nie działają kierunkowskazy, nie działa automatyczna zmiana świateł dziennych, brak jest świateł długich po przestawieniu manetki w stronę zegarów, są natomiast na "tyk".
Zauważyłem też, że po pierwszym wciśnięciu przycisku odpalenia silnika ikony na desce zapalają się z opóźnieniem. Taki przypadek wystąpił po raz pierwszy, próby gaszenia i ponownego odpalania nic nie dały. Rano 18 kilometrów do pracy, auto stało 8 godzin na polu. Potem 18 kilometrów do domu, autko stało 40 minut na polu i zonk.
Ktoś się spotkał z takim problemem, zna ktoś potencjalną przyczynę?
Proszę o pomoc.

Aktualizacja: Auto stało 3 godzinki w garażu. Postanowiłem sprawdzić czy się coś zmieniło. Teraz wszystko wróciło do normy, brak komunikatów i wszystko działa. Czy jest możliwe, że to przez akumulator takie cyrki? Akumulator fabryczny (auto zakupione kwiecień 2017), nigdy go nie ładowałem. Ostatni miesiąc to krótkie trasy po 18 - 20 kilometrów.

lamer
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: piątek, 22 grudnia 2017, 20:32
Renault: Captur Initiale AT
Silnik: 1.2tce

Re: [Captur 1.2 Tce 2017] Skontroluj system START&STOP

Post autor: lamer »

Naładuj akumulator. A najlepiej sprawdź jego stan.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Captur 1.2 Tce 2017] Skontroluj system START&STOP

Post autor: BlackRaven »

Samochód to komputer n kołach i wymaga stabilnego napięcia tak jak laptop
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

beniuasia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 22:09

Re: [Captur 1.2 Tce 2017] Skontroluj system START&STOP

Post autor: beniuasia »

Czy jest wymagana jakaś specjalna procedura wyciągania, ładowania i wkładania akumulatora w Capturze? Wiem, że w niektórych markach trzeba zwracać uwagę na parę rzeczy.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Captur 1.2 Tce 2017] Skontroluj system START&STOP

Post autor: BlackRaven »

Traktuj auto ja swojego laptopa czy inny komp Nie pozbawiaj go energii. Komp nie lubi też spadków energii. Kręcenie do końca słabym aku powoduje rozsypkę systemu. Nowe auta trzeba traktować jak komputery System musi się normalnie zamknąć a podczas startu nie może być tylko prąd na rozrusznika ale i na soft. Akumulator należy wymieniać jak zaczyna szwankować a nie jeździć do końca
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ