iparts></a>
<a href= francuskie

[CAPTUR] ESP i kontrolka ciśnienia kół

Moderator: Grupa Moderatorów

sodzior1
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 3 września 2019, 09:51
Renault: captur
Silnik: 0.9

Re: [CAPTUR] ESP i kontrolka ciśnienia kół

Post autor: sodzior1 »

Nie ustawię kąta skrętu kierownicy bo pojawia sie komunikat , funkcja niedostępna ( czy jakoś tak to pisało) , ale czy jest sens ustawiać kąt skrętu kierownicy jak pokazuje mi w parametrach że jest na zero ustawione? czyszczenie zrobiłem ,ale niestety dalej to samo

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [CAPTUR] ESP i kontrolka ciśnienia kół

Post autor: BlackRaven »

Nic nie ustawisz jeśli występuje jakiś błąd brak błędów umożliwia kalibrację
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

sodzior1
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 3 września 2019, 09:51
Renault: captur
Silnik: 0.9

Re: [CAPTUR] ESP i kontrolka ciśnienia kół

Post autor: sodzior1 »

Sterownik wyczyścilem z błędów i mimo tego dalej nie można kalibracji zrobić. komunikat jest, STEROWANIE NIE MOZLIWE . Robię calibracje tak jak clip opisuje I mimo tego komunikat jest taki jak bym tych warunków nie spełniał.

lamer
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: piątek, 22 grudnia 2017, 20:32
Renault: Captur Initiale AT
Silnik: 1.2tce

Re: [CAPTUR] ESP i kontrolka ciśnienia kół

Post autor: lamer »

sodzior1 pisze: poniedziałek, 25 listopada 2019, 23:28 VF12************** Auto to anglik po kolizji która jest naprawiona ( dostało koło przednie ) i jest po przekładce . Przed przekładką przeglądałem kody błędów i raczej nie było z ESP problemu , ale może dlatego choć nie jestem pewien że przed czytaniem kodów mogłem wcześniej skasować błędy .
Co było wymienione w tym kole? Coś mi się zdaje, że zamontowano używane części niedopasowane do tego samochodu. Np. inna ilość "ząbków" do czujnika ABS na piaście.
Ostatnio zmieniony czwartek, 19 grudnia 2019, 18:23 przez lamer, łącznie zmieniany 1 raz.

sodzior1
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 3 września 2019, 09:51
Renault: captur
Silnik: 0.9

Re: [CAPTUR] ESP i kontrolka ciśnienia kół

Post autor: sodzior1 »

wahacz i amortyzator tak wiec to nie ma wpływu na ESP, a nawet jak by coś się działo z sygnałem z tego koło to powinien kod się pojawić z tym kołem .

sodzior1
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 3 września 2019, 09:51
Renault: captur
Silnik: 0.9

Re: [CAPTUR] ESP i kontrolka ciśnienia kół

Post autor: sodzior1 »

Wymieniłem pompę ABS i jak na razie kontrolki sie nie zapalają . Pompę założyłem nie do końca o takich samych numerach czyli zgadzały się mi pierwsze numery z pompy zaczynające się od 47660...... i na sterowniku pompy ostatnie cyfry tez były inne i mimo tego nie musiałem nic programować .Wynika z tego że od uderzenia żyroskop w sterowniku pompy uległ uszkodzeniu .

ODPOWIEDZ