iparts></a>
<a href= francuskie

[Kadjar 1.6 dCi 2016] Hands free, buczenie, wentylator, domykanie szyb

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
FerdynandLipski
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 16 września 2019, 08:57
Renault: Renault Kadjar
Silnik: 1.6 dCi 4x4

[Kadjar 1.6 dCi 2016] Hands free, buczenie, wentylator, domykanie szyb

Post autor: FerdynandLipski »

Witam forumowiczów,
W ubiegłe już wakacje zięć sprawił sobie nowy nabytek - Renault Kadjar 1.6dCi 130.
Do wyboru modelu doszło poprzez jego upodobanie do wyglądu, oraz do zaufania jakie darzy moja rodzina markę Renault.
Posiadamy w swojej rodzinie 4 modele, będąc jednocześnie bardzo zadowoleni z zakupów. Zięć zasugerował się obytą wiedzą i również postawił na francuski koncern. Od momentu pomocy przy zakupie i wyborze modelu zostałem jego głównym diagnostą i mechanikiem. Nie jest to dla mnie uciążliwe, ale bardzo zaskakujące kiedy okazało się że Kadjar różni się w paru detalach od kuzynostwa: Meganki 2008, Meganki 2013, Meganki 2014 i Laguny 2014.
Mimo, że jestem po lekturze całej książki serwisowej i obsługi pojazdu Renault Kadjar, nadal nie znalazłem wielu odpowiedzi mimo szerokiej wiedzy dotyczącej tej marki. Pytania się od zięcia mnożą, a ja toczę niesprawiedliwą walkę z przekonaniem, że o obsłudze Francuzów wiedziałem prawie wszystko. Do rzeczy:
1. Auto posiada system Hands-Free, żeby go otworzyć należy wcisnąć guzik na klamce przy jednoczesnej obecności karty w pobliżu. (Rozwiązanie identyczne jak w rodzinnej Megance z 2014 i 2013 roku, ale inne jak w Lagunie z 2014 i Megance z 2008 roku, - tam wystarczy włożyć grabę za pazuchę). Problem zaczyna się po wyjściu z auta. Karta znika z obszaru, oddalamy się ale auto ma to w poważaniu. Nie zamyka się i nie reaguje w żaden sposób. Myślałem, że dzieje się tak jak w innych Renówach, że po otworzeniu auta zdalnie z pilota, system Hands-Free chwilowo się dezaktywuję, a żeby powrócić system trzeba włożyć kartę do czytnika. Taki zabieg przywraca funkcję Hands-Free we wszystkich modelach. Niestety w Kadjarze nie ma czytnika ani szansy włożenia karty, więc w żaden sposób nie da się odnowić funkcji?
Gdzie leży haczyk? czemu tak to wygląda? Czy cały ogół Hands-Free w Kadjarze to otwieranie i zamykanie z guzika na klamce? Tu kończy się cała funkcja? (Według filmów z youtube, Hands-Free powinno zamykać auto po oddaleniu się od niego), ale nie działa to w naszym przypadku. Jak temu zaradzić?
2. Drugi defekt to rzadkie, ale obecne buczenie w głośnikach po wejściu do auta https://megawrzuta.pl/download/d956aec4 ... 181f7.html
Nie ma tutaj większej filozofii, buczenie uruchamia się w momencie uruchomienia zasilania w aucie. Buczenie ustaję po zamknięciu auta, odcięciu zasilania.
3. Wentylator od chłodzenia załącza się po wyjściu z auta. Również rzadkie zjawisko ale obecne. Nawet po delikatnej jeździe po mieście zdarza się ze auto musi się "dochłodzić". Problem polega na tym że wentylator samoczynnie się nie wyłącza tylko chodzi non stop. Ponowne uruchomienie silnika łagodzi problem.
4. Ostatni problem, porównując ponownie do innych siostrzanych modeli spod znaku Renault to problem niemożności zamknięcia szyb zdalnie z kluczyka. W innych modelach obecnych w rodzinie szyby można było domknąć klikając podwójnie w guzik na klamce, na bagażniku albo na pilocie (oczywiście wyłączając chwilowo system Hands-Free). Kadjar nie domyka szyb stosując każdy możliwy sposób. Zamknąć je można tylko i wyłącznie w środku z guzika.. Lekko niepoważne jak na auto tak nowoczesne. Istnieje rozwiązanie czy ten model tak po prostu ma?

matyj2
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: wtorek, 30 kwietnia 2019, 16:34

Re: Renault Kadjar 1.6 dCi 2016 (Hands free, buczenie, wentylator, domykanie szyb)

Post autor: matyj2 »

Część kolego ja też mam kadjara tylko poliftowe ale to chyba to samo
U mnie hand free po odejściu od auta zamyka się samo, w głośnika nic nie buczy, wentylator się jeszcze nie załączył może temu że mam benzynę 1,33 a szyby umie zamknąć z karty jak się oddałem od auta ale w instrukcji pisze ze to zależy od wersji i wszystkie szyby muszą mieć sterowanie impulsowe, w poprzednim aucie miałem takie objawy jak Ty i w serwisie stwierdzili że mam moduł komfortu uszkodzony

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka


BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: Renault Kadjar 1.6 dCi 2016 (Hands free, buczenie, wentylator, domykanie szyb)

Post autor: BlackRaven »

Jest pierwszym właścicielem czy kolejnym ?
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

pongo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2019, 13:16
Renault: Captur
Silnik: 1.5 dci 90 KM
Lokalizacja: Marki

Re: Renault Kadjar 1.6 dCi 2016 (Hands free, buczenie, wentylator, domykanie szyb)

Post autor: pongo »

Auto do podpięcia pod komputer z clipem. Pewnie coś jest nie tak z którymś/kilkoma modułami np komfortu, emm lub innymi.

FerdynandLipski
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 16 września 2019, 08:57
Renault: Renault Kadjar
Silnik: 1.6 dCi 4x4

Re: Renault Kadjar 1.6 dCi 2016 (Hands free, buczenie, wentylator, domykanie szyb)

Post autor: FerdynandLipski »

Od nowości jest drugim właścicielem. Auto było serwisowane w ASO. Mamy jeszcze ostatnie podrygi gwarancji stąd moja obecność tutaj.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: Renault Kadjar 1.6 dCi 2016 (Hands free, buczenie, wentylator, domykanie szyb)

Post autor: BlackRaven »

Jak gwarancja to jedź do ASO i nie kombinuj
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

muszyna
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 23 grudnia 2018, 20:11
Renault: Kadjar
Silnik: 1.5 dci

Re: [Kadjar 1.6 dCi 2016] Hands free, buczenie, wentylator, domykanie szyb

Post autor: muszyna »

Witam,

czyli jeśli mam Kadjara z 2015 roku i mam otwieranie auta tylko z przycisku na klamce to po ustawieniu np clipem można zmienić na zamykanie drzwi gdy się oddalam? mozna to inaczej skonfigurować?

podobny problem u siebie widze ze składanymi lusterkami, które zamykają się lub otwierają tylko z wnętrza pojazdu - czy można to zmienić aby składały sie i rozkładały z pilota jak otwieram drzwi?

matyj2
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: wtorek, 30 kwietnia 2019, 16:34

Re: [Kadjar 1.6 dCi 2016] Hands free, buczenie, wentylator, domykanie szyb

Post autor: matyj2 »

To zależało od wersji kolego

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka


Vinkes
Bywalec
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek, 25 listopada 2019, 11:13
Renault: Kadjar
Silnik: 1.3

Re: [Kadjar 1.6 dCi 2016] Hands free, buczenie, wentylator, domykanie szyb

Post autor: Vinkes »

Wyślij mi swoj numer VIN jeżeli temat aktualny. Było rozwiązanie techniczne na ten problem związany z modułem (645) kabiny.

sodoom
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 14 grudnia 2019, 07:22
Renault: Captur
Silnik: 0,9

Re: [Kadjar 1.6 dCi 2016] Hands free, buczenie, wentylator, domykanie szyb

Post autor: sodoom »

Witam wszystkich.

Mam nadzieję, że nie zaburzę dyskusji podpinając się do tematu ;)

Mam taki problem.
Karta hands free w renault Captur I normalnie mi działała i nagle przestała. Nie wiem czy przypadkiem nie wyłączyłem tej opcji, bo chciałem zobaczyć czy działa otwieranie okien z kluczyka, czyli kliknąłem otwieranie drzwi na karcie i przytrzymałem, a jak nie zadziałało to kliknąłem jeszcze zamykanie szyb i przytrzymałem, ale nic się nie stało.
Po tym zabiegu auto mogę otworzyć jedynie przyciskiem na karcie, nie działa opcja hands free...
Czy ktoś się może spotkał z takim problemem?

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Kadjar 1.6 dCi 2016] Hands free, buczenie, wentylator, domykanie szyb

Post autor: adamos111 »

Włóż kartę do czytnika o uruchom auto.Wszystko powinno wrócić do normy.
Koleos i Modus

sodoom
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 14 grudnia 2019, 07:22
Renault: Captur
Silnik: 0,9

Re: [Kadjar 1.6 dCi 2016] Hands free, buczenie, wentylator, domykanie szyb

Post autor: sodoom »

adamos111 pisze: wtorek, 17 grudnia 2019, 17:07 Włóż kartę do czytnika o uruchom auto.Wszystko powinno wrócić do normy.
Dzięki, zadziałało i wszystko wróciło do normy.

ryvar72
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: środa, 28 maja 2014, 07:50
Renault: Kadjar 2018

Re: [Kadjar 1.6 dCi 2016] Hands free, buczenie, wentylator, domykanie szyb

Post autor: ryvar72 »

Witajcie.
Mam od niedawna Kadjara z 2018r wersję S-Edition, odgrzeję temat z domykaniem szyb z pilota, niby w instrukcji jest wzmianka nt. domykania i ew. aktywacji, tylko u mnie nie działa. Kolega matyj2 pisał (i w instrukcji też jest o tym info) że samochód musi mieć sterowanie impulsowe czy to znaczy że są różne opcje, normalne otwieranie lub impulsowe. Wcześniej jeździłem Grand Sceniciem z 2011, który pomimo wieku miał domykanie i działało bez problemu a nie była to jakaś maksymalna wersja wyposażenia, a tutaj by tego nie było?
Może ktoś jest w temacie i wyjaśni dokładniej.

Bolo1
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 10 grudnia 2021, 14:09

Re: [Kadjar 1.6 dCi 2016] Hands free, buczenie, wentylator, domykanie szyb

Post autor: Bolo1 »

muszyna pisze: czwartek, 26 września 2019, 19:59 Witam,

czyli jeśli mam Kadjara z 2015 roku i mam otwieranie auta tylko z przycisku na klamce to po ustawieniu np clipem można zmienić na zamykanie drzwi gdy się oddalam? mozna to inaczej skonfigurować?

podobny problem u siebie widze ze składanymi lusterkami, które zamykają się lub otwierają tylko z wnętrza pojazdu - czy można to zmienić aby składały sie i rozkładały z pilota jak otwieram drzwi?
Trochę czasu upłynęło ale może, rozwiązałeś problem?

ODPOWIEDZ