iparts></a>
<a href= francuskie

[Fluence 1,5 dCi] Odpowietrzenie ukladu chlodzacego

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
chapsp
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 10 marca 2017, 21:26
Renault: fluence
Silnik: 1.5 d

[Fluence 1,5 dCi] Odpowietrzenie ukladu chlodzacego

Post autor: chapsp »

Witam wszystkich. Mam duzy problem. Oddalem mojego Fluenca (1,5diesel) do serwisu i po tygodniu, moze dwoch przestalo dzialac ogrzewanie. Wiem ze plyn chlodzacy byl wymieniany wiec mysle ze teraz trzeba odpowietrzyc instalacje. Czy moze ktos wyslac mi zdjecie I zaznaczyc w Paincie lub innym programie, ktore wkrety odpowietrzajace nalezy wykrecic I gdzie dokladnie sie one znajduja. Wielkie dzieki za pomoc. Jakby potrzebny byl mail do wyslania zdjecia to prosze bardzo powalisza6@interia.pl" target="_blank" target="_blank. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Odpowietrzenie ukladu chlodzacego

Post autor: patrys4891 »

chapsp pisze:Oddalem mojego Fluenca (1,5diesel) do serwisu
Podejrzewasz że serwis wymienił płyn i nie odpowietrzył układu? To zamiast robić za nich, to zgłoś reklamację.

A jak chcesz odpowietrzać, to prześledź przewody wodne i poszukaj na nich czegoś co można odkręcić. Raczej spodziewał bym się ich w wyższych punktach układu a także na górze chłodnicy. Luzujesz i wypuszczasz powietrze aż zacznie lecieć płyn.
Obrazek

chapsp
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 10 marca 2017, 21:26
Renault: fluence
Silnik: 1.5 d

Re: Odpowietrzenie ukladu chlodzacego

Post autor: chapsp »

To jest opcja nr dwa :-) fajnie byloby jednak sie czegos nauczyc I zribic to sanemu, tym bardziej ze wiem ze jest to proste. Chce miec tylko pewnisc ze namierzylem dobre I wszystkie wkrety odpowietrzajace dlatego wyslalem sprawe na forum. Dzieki za pomoc

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odpowietrzenie ukladu chlodzacego

Post autor: patrys4891 »

generalnie przy napełnianiu pustego układu odkręca się wszystkie odpowietrzniki i zakręca jak zaczyna lecieć płyn.
Do zbiorniczka wyrównawczego wlewa się płynu nawet powyżej max, rozgrzewa się silnik aż do włączenia wiatraków (ogrzewanie włączone na max). Potem się odstawia do ostygnięcia (np na noc). Po takiej operacji poziom płynu w zbiorniczku powinien się zmniejszyć, więc trzeba uzupełnić i teoretycznie powinno być ok.

Moim zdaniem jak pojeździłeś to układ powinien się odpowietrzyć (zakładam że poziom płynu kontrolowałeś?).
Poszukaj przewodów idących do nagrzewnicy. Na pewno na jednym powinien być odpowietrznik. Odkręć go, odkręć też korek od zbiorniczka wyrównawczego i zobacz czy leci powietrze.

Coś mi się wydaje że przyczyna wcale nie koniecznie leży w zapowietrzonej nagrzewnicy.
Sprawdź ręką czy rurki przy nagrzewnicy są gorące po rozgrzaniu silnika.
Obrazek

chapsp
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 10 marca 2017, 21:26
Renault: fluence
Silnik: 1.5 d

Re: Odpowietrzenie ukladu chlodzacego

Post autor: chapsp »

Dzieki za odpis. Plynu oczywiscie .... nie kontrolowalem :-( tzn kontrolowalem do serwisu a po nim nie bo przeciez jak do serwisu bylo dobrze to czemu ma byc cos nie tak po serwisie... Dzieki

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odpowietrzenie ukladu chlodzacego

Post autor: patrys4891 »

to zacznij od kontroli poziomu płynu, prawdopodobnie trzeba będzie uzupełnić, uzupełnij i zobacz jak będzie.
Obrazek

ODPOWIEDZ