iparts></a>
<a href= francuskie

[VEL SATIS 2.0 T] Szukam rury dolotowej powietrza i zbiorniczka wyrównawczego

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Paolo78
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2012, 00:33
Renault: Vel Satis
Silnik: 2.0T
Lokalizacja: FG

[VEL SATIS 2.0 T] Szukam rury dolotowej powietrza i zbiorniczka wyrównawczego

Post autor: Paolo78 »

[VEL SATIS 2.0 T] Szukam rury dolotowej powietrza

Witam... Jak nie urok to ...
Znalazłem problem dlaczego kiedy przeskakuje mi na gaz zaczyna szarpać, podduszać się. Mianowicie rura dolotowa powietrza jest pęknięta obok miejsca gdzie przychodzi zacisk łączący rurę z kolektorem (Nr części 820 00 48 794). Silnik chyba łapiąc "lewe" powietrze - szarpie. (mam nadzieje że to ta usterka a nie inna) Najbardziej jest to odczuwalne przy przejściu z benzyny na gaz.

Szukam więc takiej rury w rozsądnej cenie bądź porady co można zrobić z takim problemem. Może zakleić tą taśmą uszczelniającą do rur... ??

Proszę o namiary, garażowe porady, z góry dzięki.... pozdrawiam Forumowiczów
Ostatnio zmieniony sobota, 22 września 2018, 14:06 przez Paolo78, łącznie zmieniany 1 raz.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [VEL SATIS 2.0 T] Szukam rury dolotowej powietrza

Post autor: BlackRaven »

Po pierwsze lokalizacja,jak jesteś blisko to szybko rozwiążemy problem i bezkosztowo
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

Awatar użytkownika
Paolo78
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2012, 00:33
Renault: Vel Satis
Silnik: 2.0T
Lokalizacja: FG

Re: [VEL SATIS 2.0 T] Szukam rury dolotowej powietrza

Post autor: Paolo78 »

No to Przyjacielu mam do Ciebie z 650 kmów... :[ Ale dziekuję Ci bardzo...

Awatar użytkownika
Paolo78
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2012, 00:33
Renault: Vel Satis
Silnik: 2.0T
Lokalizacja: FG

Re: [VEL SATIS 2.0 T] Szukam rury dolotowej powietrza

Post autor: Paolo78 »

Udało mi się kupić rurę w pięknym stanie, jedyną!!! na bardzo dobrze znanym portalu all..ro.pl za 80 zł a w serwisie 560 zł. :) ale i tak poszarpuje..Następnie wymieniłem świece (4x 23 zł) świeczki BOSCH Platinium.. nie wiem co za różnica czy zwykłe czy też nie.. nie pomogło i dalej szarpie, więc zostają ewentualności:

- wymiana instalacji zapłonu ( tej od cewek) Poszukuje jej ale nie wiem gdzie można dostać i czy będzie pasowała np od meganki, scenica czy espace..

- wymiana cewek nie wiem jak sprawdzić czy wszystkie są czy tylko pojedyncza ma przestrzał. Poradzicie coś??

- i sprawdzenie przepustnicy może tam jest pies pogrzebany...

Co radzicie... od czego zacząć???

emjot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 158
Rejestracja: niedziela, 3 kwietnia 2011, 06:44
Renault: VelSatis phII ASB
Silnik: 2.2

Re: [VEL SATIS 2.0 T] Szukam rury dolotowej powietrza

Post autor: emjot »

Walczyłem ostatnio w galax-ie 2.3 pb z tym samym problemem - moje wnioski są takie:
-sprawdzenie sondy lambda - źle podawała napięcia, wymieniona i było "lepiej" ale jeszcze przerywało
-wymiana cewki na nieoryginalną - zero różnicy
-wymiana przewodów na "beru" - zero różnicy
-wymiana świec na oryginały - trochę mniej przerywa, ale przerywa
-wymiana cewki na oryginał - przerywanie zmniejszyło się
-wymiana przewodów na oryginał (120 SZTUKA!) - już praktycznie czuć tylko minimalne przerwania
i na koniec coś mnie tknęło... 4 świece oryginał motorcraft plus szczelinomierz - wynik?
na każdej inna przerwa, sklepałem wszystkie na 0.8mm i uśmiech wrócił koledze na twarz.

U niego zdecydowanie bardziej było czuć poszarpywania na LPG.

Więc zdecydowanie kupuj oryginały, albo to co producent zaleca. Wiem że na pewno wyjdzie drożej, tylko nawet "bosch" to już nie ten sam Bosch co kilka ładnych lat temu.

Awatar użytkownika
Paolo78
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2012, 00:33
Renault: Vel Satis
Silnik: 2.0T
Lokalizacja: FG

Re: [VEL SATIS 2.0 T] Szukam rury dolotowej powietrza

Post autor: Paolo78 »

emjot
dzieki za post. Na pewno wezme uwagi do siebie i Twoje wskazowki - Dzieki wielkie!
Kupiłem świeczki Bosch Platinium bo odradzono mi te co zalecaja Renault czyli NGK.. i juz po wymianie sie duzo zmniejszyło ale nie do konca.
Rura dolotowa do kolektora - oryginalna bo nie dalo sie inaczej.
No i wlasnie kupilem 4 cewki ale (uzywki) które moge zwrócić jak coś i do tego kostki (wtyczki) co przychodzą do cewek bo moje sa w oplakanym stanie, jak i kabelki dochodzące juz sa gołe... wiec mam nadzieje że cewki, kostki i kabelki pomoga.
Wtyczki mam polamane i trzymaja się na tzw. "trytki"
Jak te rzeczy nie pomogą... to chyba sie skupie na wyregulowaniu zaworów. Choć jestem skłonny twierdzic że to sprawa elektryki.

Jeszcze mam pytanie... czy jakieś błędy wyskakiwały? Na desce rozdzielczej i na clipie czy innym?

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: [VEL SATIS 2.0 T] Szukam rury dolotowej powietrza

Post autor: PiasQ »

Napisz w jakim momencie Ci przerywa i jak to dokładnie się objawia. Mamy ten sam silnik, tą samą instalację LPG - Z tego co kojarzę. Mi jak silnik zaczął szarpać, wymieniłem tylko świece i jest ok. Natomiast miałem taki problem, że na LPG przy wyższych obrotach potrafiło szarpać/dławić, ale okazało się, że to wina instalacji, a dokładniej niepodłączonego map sensora i sygnału obrotów.
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

Awatar użytkownika
Paolo78
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2012, 00:33
Renault: Vel Satis
Silnik: 2.0T
Lokalizacja: FG

Re: [VEL SATIS 2.0 T] Szukam rury dolotowej powietrza

Post autor: Paolo78 »

Paolo78 pisze: sobota, 29 marca 2014, 12:14 [VEL SATIS 2.0 T] Szukam rury dolotowej powietrza

Witam... Jak nie urok to ...
Znalazłem problem dlaczego kiedy przeskakuje mi na gaz zaczyna szarpać, podduszać się. Mianowicie rura dolotowa powietrza jest pęknięta obok miejsca gdzie przychodzi zacisk łączący rurę z kolektorem (Nr części 820 00 48 794). Silnik chyba łapiąc "lewe" powietrze - szarpie. (mam nadzieje że to ta usterka a nie inna) Najbardziej jest to odczuwalne przy przejściu z benzyny na gaz.

Szukam więc takiej rury w rozsądnej cenie bądź porady co można zrobić z takim problemem. Może zakleić tą taśmą uszczelniającą do rur... ??

Proszę o namiary, garażowe porady, z góry dzięki.... pozdrawiam Forumowiczów
Cytując samego siebie... ponownie poszukuje rury dolotowej powietrza... Ktoś coś ????
Pozdrawiam Was wszystkich

ODPOWIEDZ