iparts></a>
<a href= francuskie

[Vel Satis 2.2 Dci] Zapalanie

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
tomazik
Bywalec
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek, 29 października 2012, 08:46
Renault: Nie ma jeszcze
Silnik: Nie ma jeszcze

[Vel Satis 2.2 Dci] Zapalanie

Post autor: tomazik »

Witam, od wczoraj zauważyłem dziwną rzecz. Do tej pory auto paliło od strzała a od wczoraj zdarza mu się kręcić kilka razy i dopiero zapala a już nawet myślałem że nie zapali. Są mrozy to prawda ale wcześniej palił od strzała. Co to może być? Czyżby świece padały czy może są nie dogrzane???Mam interfejs VAG KKL i łączę się nim z autem ale program DDT2000 jest nie do końca spolszczony więc nie wiem gdzie wejść i co nacisnąć by sprawdzić co jest nie ok. Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
RedOctober
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 312
Rejestracja: niedziela, 17 października 2010, 19:44
Renault: Laguna II PH II
Silnik: 1,9 DCi
Lokalizacja: Poznań

Re: [Vel Satis 2.2 Dci] Zapalanie

Post autor: RedOctober »

Skoro ci dłużej kręci to albo masz padnięte świece żarowe albo schodzi ci ciśnienie z pompy po postoju.
Świece możesz sprawdzić poprzez podłączenie kontrolki do każdej ze świec i sprawdzisz w ten sposób czy masz na nich zasilanie. Jeśli nie masz tam zasilania to padł ci albo sterownik świec albo czujnik temperatury ci oszukuje sterownik. Jeśli jest zasilanie to wtedy musisz wykręcić świecę i podłączyć ją do akumulatora i sprawdzić jak grzeje.
Co do paliwa to już mechanik by ci musiał sprawdzić czy jest z układem ok.
Jaguar XJ6 4,0 SPORT
Renault Laguna II PH II 1,9 DCi
Renault Megane I PH II 1,4 16V

emjot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 158
Rejestracja: niedziela, 3 kwietnia 2011, 06:44
Renault: VelSatis phII ASB
Silnik: 2.2

Re: [Vel Satis 2.2 Dci] Zapalanie

Post autor: emjot »

Ciśnienie zawsze schodzi, po to jest pompka elektryczna w zbiorniku żeby je nabić. Świece mogą być uszkodzone.

tomazik
Bywalec
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: poniedziałek, 29 października 2012, 08:46
Renault: Nie ma jeszcze
Silnik: Nie ma jeszcze

Re: [Vel Satis 2.2 Dci] Zapalanie

Post autor: tomazik »

Ni stąd ni z owąd jest lepiej. Auto zapala jak dawniej ale zauważyłem że po nocy jak go zapalam pojawia się dym z rury koloru biało-niebieskiego. Trwa to jakąś chwilę, jak silnik złapie temperaturę to nie ma tego objawu. Próbowałem go przegonić ale pojawia się standardowo czarny "bąk" z rury jak dodam gazu. Auto żywo reaguje na gaz i silniczek pracuje bardzo równo. Martwi mnie ten objaw ale ponoć może to być wina niedogrzanych świec, lub tego że któraś padła. Mam program DDT2000 i interfejs, czy ktoś może mi podpowiedzieć jak za pomocą tego programu sprawdzić co jest nie ok.


Pozdrawiam z góry i życzę wesołych świąt

ODPOWIEDZ