iparts></a>
<a href= francuskie

[Vel Satis 3.0dci] Świecaca sie kontrolka airbag !!!

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
kamixx10
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 29 stycznia 2012, 21:03
Renault: Vel Satis
Silnik: 3.0

[Vel Satis 3.0dci] Świecaca sie kontrolka airbag !!!

Post autor: kamixx10 »

Witam mam problem z kontrolka od poduszek Renault Vel Satis 2003r. Kontrolka powinna gasnąc po odpaleniu silnika a ona mignie i świeci non-stop. Na początku było tak , że kontrolka nieraz nie zgasła ale po zgaszeniu i odpaleniu już znikała. Po jakimś czasie zaczęła świecić cały czas. Pojechałem pod kompa ale nie do serwisu tylko do normalnego jednego z większych warsztatów i mechanik nie mógł wejść do poduszek bo niby mu nie pokazywało ich. Z ta kontrolka borykam się już trochę czasu dużo razy odpuszczałem bo wgl vel satisem nie jeżdżę bo mam kilka aut ale wczoraj po odpaleniu silnika kontrolka zgasła po kilku tygodniach dopóki nie zgasiłem i znów odpaliłem. Sprawdzałem kable pod siedzeniami i wtyczki i znalazłem takie coś wygląda jakby było odłączone http://zapodaj.net/de163c10f373f.jpg.html. Mam pytanie czy to coś może mieć związek z kontrolka i co to wgl jest oraz ewentualnie co proponujecie zrobić przed pojechanie do serwisu czy elektryka.
Pozdrawiam.

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: [Vel Satis 3.0dci] Świecaca sie kontrolka airbag !!!

Post autor: Sidenis »

Proponuję porozpinać kostki i wyczyścić styki (zapewne nie jest to łatwe i wygodne zadanie) oraz zakonserwować to jakimś kontaktspray byle nie wd-40 ani tym podobnymi. Renaty mają to do siebie, że lubią im śniedzieć styki w kostkach.
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

kamixx10
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 29 stycznia 2012, 21:03
Renault: Vel Satis
Silnik: 3.0

Re: [Vel Satis 3.0dci] Świecaca sie kontrolka airbag !!!

Post autor: kamixx10 »

Dowiedziałem się , że to co wisi czujnik położenia fotela można to jakoś zamontować i gdzie ?

mateusztut

Re: [Vel Satis 3.0dci] Świecaca sie kontrolka airbag !!!

Post autor: mateusztut »

Podjedź może do warsztatu gdzie mają kompa od renówek. Podłączą - i będzie wiadomo jaki styk trzeba będzie oczyścić.

zarobiony
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 196
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2013, 10:26
Renault: Kangoo
Silnik: 1.5 dCi
Lokalizacja: Knurów 50.222 N 18.671 E

Re: [Vel Satis 3.0dci] Świecaca sie kontrolka airbag !!!

Post autor: zarobiony »

Witaj ,wygląda to jak zwykły wyłącznik krańcowy (krańcówka) więc co ma położenie fotela? a po naciśnięciu kontrolka gaśnie ?

kamixx10
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 29 stycznia 2012, 21:03
Renault: Vel Satis
Silnik: 3.0

Re: [Vel Satis 3.0dci] Świecaca sie kontrolka airbag !!!

Post autor: kamixx10 »

nie

Awatar użytkownika
Paolo78
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2012, 00:33
Renault: Vel Satis
Silnik: 2.0T
Lokalizacja: FG

Re: [Vel Satis 3.0dci] Świecaca sie kontrolka airbag !!!

Post autor: Paolo78 »

Kolego kamixx10
Nie wiem czy nie za późno, bo może już sobie poradziłeś z problemem...
Ja miałem, rzekł bym - identyczną sytuację, i podłączając pod komputer wyszło że błąd tkwi w ZAPIĘCIU PASA ! Tylko teraz kwestia czy kierowcy czy pasażera, myślę że kierowcy ( najczęściej się używa) - u mnie tak było. Coś tam mechanik pogmerał i w tym wpinaczu, kostce łączącej i jest już po problemie. A nóż widelec jeszcze sobie nie poradziłeś z problemem, to postanowiłem że klepnę :)

ODPOWIEDZ