iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos 2,0dCi 2014r] Brzęczenie - trudności ze zlokalizowaniem

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Robespierre
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 13 marca 2020, 10:45
Renault: Renault Koleos
Silnik: 2,0 DCI

[Koleos 2,0dCi 2014r] Brzęczenie - trudności ze zlokalizowaniem

Post autor: Robespierre »

Witam szczęśliwych posiadaczy Koleosa pierwszej generacji. Kupiłem swojego niedawno (jeżdżę od tygodnia), wersja Night&Day 2014 r., 2,0 DCi 150 km, manual. Z przodu kabiny po lewej stronie dochodzi dźwięk przypominający brzęczenie szerszenia, a kojarzący się z tzw "lewym powietrzem". Dźwięk występuje tylko podczas jazdy w trakcie dodawania gazu (na luzie cisza). Dźwięk nie występuje gdy samochód stoi, nawet został podniesiony i mechanik włączył bieg i dodawał gazu - dźwięku brak, stąd trudność w jego zlokalizowaniu. Samochód spędził trzy godziny w ASO, niestety nie udało się nic zrobić (200 zł za starania bez rezultatu). Bardzo proszę o pomoc, jestem z Poznania.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: [Koleos 2,0dCi 2014r] Brzęczenie - trudności ze zlokalizowaniem

Post autor: ZygaM »

Prawdopodobnie luz na rurze powietrza dolotowej. To przypadłość tych modeli. W żony Kolesiu tego nie ma, bo złącze ktoś zaśrubował. U mnie niestety występuje ten szerszeń, ale się nim nie przejmuję.
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

Robespierre
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 13 marca 2020, 10:45
Renault: Renault Koleos
Silnik: 2,0 DCI

Re: [Koleos 2,0dCi 2014r] Brzęczenie - trudności ze zlokalizowaniem

Post autor: Robespierre »

Dziękuję, spróbuję zakleić połączenia taśmą, może to coś da, ja niestety mam zbyt wrażliwy słuch, więc będę próbował do upadłego.
Pozdrowienia.

Robespierre
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 13 marca 2020, 10:45
Renault: Renault Koleos
Silnik: 2,0 DCI

Re: [Koleos 2,0dCi 2014r] Brzęczenie - trudności ze zlokalizowaniem

Post autor: Robespierre »

Po uszczelnieniu połączeń rury dolotowej powietrza przy pomocy taśmy i tzw trytytek, oraz wymianie filtra powietrza na tzw sportowy, głośność "szerszenia" spadła do akceptowalnego poziomu, ale nie udało się go całkowicie wyeliminować.

ODPOWIEDZ