iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos 2011 2.0 DCI 150 km] Parownik klimatyzacji

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
mapi
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2018, 12:06
Renault: Koleos
Silnik: 2,0

[Koleos 2011 2.0 DCI 150 km] Parownik klimatyzacji

Post autor: mapi »

Witam wszystkich
uporałem się z rozebraniem kokpitu chcąc dostać się do parownika klimatyzacji- jak powszechnie wiadomo nie jest to łatwe. Skłoniło mnie do tego desperackiego czynu smród i syczenie z nawiewów oraz diagnoza warsztatu, układ szybko się rozszczelnia. Po napełnieniu klima działała 1/2 dnia.Dostałem się do łączenia parownika z rurkami wychodzącymi do zaworu rozprężnego. Zrobiłem sobie przerwę na nowe pomysły jak się do tego zabrać. Trudno również o kupno samego parownika. Czy może pasuje on od jakiegoś nissana np. QQ lu X-Trail'a. Ma ktoś może zdjęcie takiego parownika, schemat, rysunek ? za wszystkie info będę wdzięczny :) Może ktoś już to robił i ma doświadczenia?
Pozdrawiam

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: Koleos 2011 2.0 DCI 150 km Parownik klimatyzacji

Post autor: BlackRaven »

Jest dialogys tam uzyskasz numer referencyjny parownika i każdej części a mając numer bedziesz wiedział gdzie był montowany
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koleos 2011 2.0 DCI 150 km Parownik klimatyzacji

Post autor: patrys4891 »

BlackRaven pisze: środa, 18 lipca 2018, 11:10 Jest dialogys tam uzyskasz numer referencyjny parownika i każdej części a mając numer bedziesz wiedział gdzie był montowany
nawet online :)
http://www.catcar.info/renault/?lang=en&l=
Obrazek

mapi
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2018, 12:06
Renault: Koleos
Silnik: 2,0

Re: [Koleos 2011 2.0 DCI 150 km] Parownik klimatyzacji

Post autor: mapi »

Bardzo dziękuję z istotną pomoc ! Udało mi się samodzielnie rozebrać cały kokpit, dojść do parownika niestety się nie da bez rozbierania całej nagrzewnicy a to dla mnie już zbyt dużo-poza tym auto potrzebne . Postanowiłem dobrać się do parownika od strony schowka. Wyciąłem w obudowie nagrzewnicy plastik ( zresztą bardzo cienki i łatwo poszło) i po odkręceniu przewodów (2 śruby) mogłem wyjąc parownik na świat. Uprzednio oczywiście sprawdzono mi 100% nieszczelność tego parownika. Skręciłem wszystko do kupy bez parownika, niestety jest bardzo duży kłopot aby kupić nowy a nawet używkę. Szukam , czekam i jak na razie jeżdżę moim koleosem. Jak macie namiar na parownik do chętnie skorzystam. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję z pomoc.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Koleos 2011 2.0 DCI 150 km] Parownik klimatyzacji

Post autor: BlackRaven »

Jeśli przy odsprzedaniu samochodu nie poinformujesz kupującego a ten to odkryje to masz przechlapane wada ukryta a jak gość będzie miał prawnika to mu to naprawisz za swoje. Myślenie nie boli
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: [Koleos 2011 2.0 DCI 150 km] Parownik klimatyzacji

Post autor: Maciej R21 »

Przy uruchamianiu klimy , obowiązkowo wymień filtr/osuszacz . Po 5 minutach otwartego układu , filtr jest do wyrzucenia. Oczywiście zaślepiłeś dokładnie przewody ciśnieniowe ?
Obrazek

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Koleos 2011 2.0 DCI 150 km] Parownik klimatyzacji

Post autor: BlackRaven »

To Rzeźnik motoryzacyjny a ty mu subtelnie tłumaczyć chcesz. Szkoda czasu
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ