iparts></a>
<a href= francuskie

[Master 08r.] - problem z biegami

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
lublintransport

[Master 08r.] - problem z biegami

Post autor: lublintransport »

Witam.
Mam problem z Masterem 2008 2,5dCi,
Opiszę historię dokładnie i po kolei.
Jeździł sobie bezproblemowo przez 340.000km, żadnych niepokojących objawów.
Kierowcy zjechali w UK na pobocze celem oddania moczu, nie wyłączali nawet silnika. Po zajęciu miejsc stwierdzili, że znikły biegi. Pozostała tylko 4. Później odkryli, że z wielkim bólem są w stanie wrzucić 2 i 6. 2 i 6 zginęły chwilę potem. Lewarka nie dało się pchnąć do góry, stawiał opór, tak jakby chcieć przebić grubą gumę tępym nożem.
Zarządziłem powrót, dopóki nie byli załadowani, żeby nie stracić sprzęgła jadąc na 4. Zrobili sobie 7 godzin spania, żeby nabrać energii przed podróżą. Na autostradzie w Niemczech udało im się wbić 6. Już w Polsce nauczyli się wbijać 2.
Wrócili do Lublina, od razu do warsztatu. Oględziny potwierdziły usterkę. Samochód został. Po około 2 godzinach szef serwisu wsiadł do środka, mechanicy chcieli go wepchnąć na kanał. Odpalił silnik i ..... wszystkie biegi wchodzą bez problemu. Żeby sprawdzić - pojeździł po mieście i wszystko ok. Skrzynia pracuje gładko, tak jak przed awarią, zero szarpnięć, zgrzytów, szumów, ideał.
Tak czy inaczej, na kanał.
Zero wycieków, olej jest, linki sprawne, nie blokują, mechanizm lewarka w porządku, sprzęgło ok, łapie pewnie, nie ślizga się, nie szarpie.
NIKT nie ma żadnego pomysłu, co może być przyczyną. Usterka pojawiła się nagle, bez jakichkolwiek symptomów i tak samo nagle i bez wyraźnej przyczyny ustąpiła.
Może ktoś z Was zetknął się z podobna sytuacją lub ma jakiś pomysł? Ręce opadają już do samej ziemi i strach wypuszczać auto w trasy.
Będę wdzięczny za sugestie.
Pozdrawiam,
Marcin
Ostatnio zmieniony wtorek, 9 listopada 2010, 19:19 przez lublintransport, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1297
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Modus
Silnik: 2.0T + 1.2 16v
Lokalizacja: WOT

Post autor: Maciek R4 »

a w oleju nie ma opiłków? jeżeli są, to coś się w skrzyni mieli i tu jest problem...jeżeli nie - hmmm...najprościej skrzynię rozebrać i obaczyć, czy jest wszystko w dobrym stanie...

ew. jeszcze jeżeli jest to dwumasa się sypnie lada chwila na moje (podobne objawy miałem w VW i wymiana dwumasy pomogła)
za duży obrazek

Maciek
OpiekunGrupy
OpiekunGrupy
Posty: 549
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 20:35
Renault: Laguna + Clio
Silnik: 2.0 dCi + 1.2 D7F
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Maciek »

Ja bym sie zainteresował siłownikem sprzegla.
Senior PIKUR
Klub Renault 3Miasto Opiekun grupy

ODPOWIEDZ