iparts></a>
<a href= francuskie

[Renault Master III] Ogólnie Renault Dacia SSPP TPMS ddt4all Konfiguracja kalkulatora

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
15joka
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 23 listopada 2019, 21:25
Renault: kango trafic master

[Renault Master III] Ogólnie Renault Dacia SSPP TPMS ddt4all Konfiguracja kalkulatora

Post autor: 15joka »

Witam

Po stoczonej walce z montażem SSPP w Master III
Potrzebuje pomocy w konfiguracji SSPP/TPMS. W innych Renaultach i Daciach będzie się to znajdowało w konfiguracji kalkulatora/ modułu BCM/UCH.

Do konfiguracji tego systemu używam ddt4all gdyż CLIP bez ,,wzbudzacza" czujników w kołach na nic się zdaje.

Chodzi mi o to aby ktoś podesłał screena jak ma to u siebie skonfigurowane, chodzi mi o parametry systemu w szczególności komunikaty:
-sprawdź ciśnienie w danym kole (jeśli system je rozróżnia, chyba powinien)
-sprawdź ciśnienie
-przebita opona
-wyświetlanie ciśnień kół na liczniku
-itp

Załączam screeny żeby było wiadomo o które zakładki mi chodzi oraz jak jest to u mnie skonfigurowane z metody prób i błędów.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Renault Master III - Ogólnie Renault Dacia SSPP TPMS ddt4all Konfiguracja kalkulatora

Post autor: adamos111 »

15joka pisze: niedziela, 8 grudnia 2019, 19:03 Witam



Do konfiguracji tego systemu używam ddt4all gdyż CLIP bez ,,wzbudzacza" czujników w kołach na nic się zdaje.
Nie koniecznie.Bo jeżeli masz spisany kod z czujnika to Clipem można ręcznie kod wprowadzić i przypisać do danego koła i po przekroczeniu jak dobrze pamiętam 30km/h one wyślą sygnał o ciśnieniu.
Koleos i Modus

15joka
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 23 listopada 2019, 21:25
Renault: kango trafic master

Re: Renault Master III - Ogólnie Renault Dacia SSPP TPMS ddt4all Konfiguracja kalkulatora

Post autor: 15joka »

W tym przypadku to nie działa, klip ma aktywny tylko scenariusz z użyciem wzbudzacza, w dokumentacji clipa jest niby scenariusz dla pojedynczego przypisania czujnika ale nigdzie nie da się tego scenariusza włączyć. Czujniki mam już przypisane prze ddt4all. Teraz potrzebuje resztę skonfigurować aby śmigało aż miło.

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Renault Master III - Ogólnie Renault Dacia SSPP TPMS ddt4all Konfiguracja kalkulatora

Post autor: adamos111 »

To żeby to zadziałało to jak dobrze kojarzę to trzeba dokonać zmian w pliku konfiguracyjnym pojazdu MTC.Nie wiem czy tym ddt4all się da ten plik wyciągnąć ale Clipem się da.I tez nie wiem jaką nazwę tego kryterium są czujniki ciśnienia.Taka sama procedura jak np.przy dokładaniu tempomatu.
Koleos i Modus

15joka
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 23 listopada 2019, 21:25
Renault: kango trafic master

Re: Renault Master III - Ogólnie Renault Dacia SSPP TPMS ddt4all Konfiguracja kalkulatora

Post autor: 15joka »

Działa... Nie pisałem że nie działa. Auto skonfigurowane i bla bla bla... System od SSPP widzi ciśnienia itp. Chodzi mi o ustawienia samych funkcji SSPP, żeby porównać jak inni mają, głównie chodzi mi o komunikaty o których wyżej wspominałem. W MTC nic nie trzeba robić, z resztą MTC jest generowane przez soft Clipa jako backupowy konfig pojazdu a nie wyciągane z auta. Kiedyś się bawiłem z zmianami w MTC i jakoś bez sukcesu. Zmienia się niby daną linijkę np SSNAV na NAV i dokonuje automatycznej konfiguracji... podobno. Tylko trzeba wiedzieć jaki konfig wpisać samo zmienienie np SSNAV na NAV nic nie da. Musi być np NAV1 i do tego np SSBOX. Ale nie o tym temat.

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Renault Master III - Ogólnie Renault Dacia SSPP TPMS ddt4all Konfiguracja kalkulatora

Post autor: adamos111 »

A ha ok.Trochę się nie zrozumieliśmy.Ja się bawiłem i z sukcesami.Tempomat Master III,tempomat Laguna III,Światła dzienne Laguna III.Ale to inny temat jak napisałeś.
Koleos i Modus

ODPOWIEDZ