iparts></a>
<a href= francuskie

[Trafic 1.9 DCI 2001r.] Pytanie o dziwną sytuację z kontrolką ciśnienia oleju w silniku.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jacekk133
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: środa, 16 grudnia 2015, 01:53
Renault: RENAULT TRAFIC 2001r
Silnik: 1.9 DCI

[Trafic 1.9 DCI 2001r.] Pytanie o dziwną sytuację z kontrolką ciśnienia oleju w silniku.

Post autor: Jacekk133 »

Witam wszystkich forumowiczów. Jest to mój pierwszy post na tym forum ,więc proszę o wyrozumiałość. Jestem posiadaczem Renault Trafic 1.9 DCI 2001r. prod. A pytanie brzmi : Czy normalnym jest to że gdy po włączeniu zapłonu ,jak zapalają się na chwilę różne kontrolki i po chwili gasną te które powinny gasnąć zanim jeszcze uruchomimy silnik to wraz z nimi gaśnie również czerwona kontrolka od ciśnienia oleju w silniku ????? Bo mi się wydaje że to jest nie normalne ,a jeśli się nie mylę to proszę o ewentualne przyczyny i porady. Dodam tylko że miałem wiele aut ,ale pierwszy raz diesla i nigdy się z czymś takim nie spotkałem aby ta kontrolka gasła jeszcze przed uruchomieniem silnika i stąd moje pytanie. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi i porady.
Jacekk133

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Trafic 1.9 DCI 2001r.] Pytanie o dziwną sytuację z kontrolką ciśnienia oleju w silniku.

Post autor: patrys4891 »

Może jakiś magik nie umiał zlikwidować przyczyny świecenia tej kontrolki i podłączył ją pod coś innego żeby się świeciło i gasło.
Nie wiem - gdybam.

Najszybciej o błędach dowiesz się podłączając kompa.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jacekk133
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: środa, 16 grudnia 2015, 01:53
Renault: RENAULT TRAFIC 2001r
Silnik: 1.9 DCI

Re: [Trafic 1.9 DCI 2001r.] Pytanie o dziwną sytuację z kontrolką ciśnienia oleju w silniku.

Post autor: Jacekk133 »

Też o tym pomyślałem ,ale zanim się wezmę za szukanie miejsca w którym to zrobił wolałem zapytać czy to jest normalne czy nie w Trafikach ,mimo że jest to dla mnie nie logiczne że tak się dzieje ,a nie zwróciłem na to uwagi kupując. Ale jeśli to faktycznie ktoś zrobił celowo ,to może być mi ciężko znaleźć miejsce gdzie to zrobił bo za głupkiem ciężko nieraz trafić ,a to musiał być głupek a nie magik jeśli to w ten sposób zrobił zamiast np podłączyć tą kontrolkę pod kontrolkę ładowania. Ale moja nieuwaga również nie zasługuje na pochwałę bo dopiero teraz ,czyli po roku od kupna zwróciłem na to uwagę. A dlatego dopiero teraz ,bo dopiero teraz zaczęły mi się jakiekolwiek problemy z autem. Ale dzięki za odpowiedź. Pozdro. A może ktoś ma inną teorię na ten temat ??? Chętnie się dowiem. Dodam tylko jeszcze że auto podłączone pod komputer nie pokazuje żadnej nieprawidłowości.

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: [Trafic 1.9 DCI 2001r.] Pytanie o dziwną sytuację z kontrolką ciśnienia oleju w silniku.

Post autor: Maciej R21 »

Sprawa jest prosta . Znajdź w silniku czujnik ciśnienia oleju . Odłącz wtyczkę , zapal samochód . Problem rozwiązany .
Obrazek

Awatar użytkownika
Jacekk133
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: środa, 16 grudnia 2015, 01:53
Renault: RENAULT TRAFIC 2001r
Silnik: 1.9 DCI

Re: [Trafic 1.9 DCI 2001r.] Pytanie o dziwną sytuację z kontrolką ciśnienia oleju w silniku.

Post autor: Jacekk133 »

Nie rozumiem co mi to da ???

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Trafic 1.9 DCI 2001r.] Pytanie o dziwną sytuację z kontrolką ciśnienia oleju w silniku.

Post autor: patrys4891 »

Ze jak odepniesz to powinienes wywołać blad i swiecenie się kontrolki jak dobrze zrozumiałem

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Awatar użytkownika
Jacekk133
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: środa, 16 grudnia 2015, 01:53
Renault: RENAULT TRAFIC 2001r
Silnik: 1.9 DCI

Re: [Trafic 1.9 DCI 2001r.] Pytanie o dziwną sytuację z kontrolką ciśnienia oleju w silniku.

Post autor: Jacekk133 »

Czyli po prostu odłączenie od czujnika oleju i ewentualny brak reakcji kontrolki (czyli że nadal będzie się zachowywała tak jak dotychczas) ma mi potwierdzić to że ta kontrolka została podpięta pod coś innego ? Dobrze zrozumiałem ? Jeśli dobrze zrozumiałem to ok sprawdzę to jeszcze w ten sposób ,ale dla mnie samo to że ona gaśnie przed uruchomieniem silnika jest już dowodem na to że ktoś coś grzebał przy zasilaniu tej kontrolki. Tylko gdzie szukać miejsca tego grzebania aby przywrócić do stanu właściwego ? Myślę aby zacząć od wykręcenia licznika i tam sprawdzić na ścieżkach czy nie są gdzieś przekierowane na inne tory.

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: [Trafic 1.9 DCI 2001r.] Pytanie o dziwną sytuację z kontrolką ciśnienia oleju w silniku.

Post autor: Maciej R21 »

Zacznij od najłatwiejszej rzeczy czyli od tego o czym napisałem . Rozumujesz prawidłowo.
Kiedyś faktycznie przewód od czujnika szedł bezpośrednio do licznika , ale później i w dzisiejszych konstrukcjach , wszystkie czujniki sa podłączone do komputera silnika lub pokładowego i to on zaświeca kontrolki . Jest to tym bardziej pewne , kiedy masz oprócz kontrolek , także wyświetlacz na którym opisane są usterki . U mnie są dwa czujniki ciśnienia oleju ( R25 ) . Jeden steruje kontrolką oraz komunikatem słownym , a drugi wkręcony w zupełnie innym miejscu w silnik , pokazuje bieżące ciśnienie w magistrali.
Obrazek

ODPOWIEDZ