iparts></a>
<a href= francuskie

[Renault Master 2.8] dymi na niebiesko z rana

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
jokerski

[Renault Master 2.8] dymi na niebiesko z rana

Post autor: jokerski »

witam serdecznie,kupiłem reno master z 2000 roku 214 tys przejechane.
problem jest rano kiedy odpalam strasznie dymi na nebieskawo tak jakby gdzieś sie olej dostawał
ostatnio był servisowany mechanik mówi że włał pól-synt.10w40,ja dzisiaj zmieniłem na 15w40 mineralny,bo mógł na takim jezdzić dlatego 10w40 mógł go wypłukać troche i leje przez pierścienie,uszczelniacze?
gdzie szukać przyczyny tego, może odma? gdzie ona jest wogóle.

z góry dziękuję za porady.

dodam że dymi przez chwilke pózniej przez cały dzień wogóle nic nie dymi
Ostatnio zmieniony niedziela, 30 września 2012, 15:13 przez kudlaty, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Pamiętaj następnym razem o nawiasach kwadratowych

emjot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 158
Rejestracja: niedziela, 3 kwietnia 2011, 06:44
Renault: VelSatis phII ASB
Silnik: 2.2

Re: [Renault Master 2.8] dymi na niebiesko z rana

Post autor: emjot »

jeśli ma "200" - a na bank ma więcej, to zabijesz go 15w

jeśli masz sprawne świece, to szukaj przyczyny raczej w pompie

jokerski

Re: [Renault Master 2.8] dymi na niebiesko z rana

Post autor: jokerski »

możesz wytłumaczyć dlaczego miałbym go zabić tym olejem,co może sie stać?
ja raczej myslałem o uszczelniaczach zaworów lub pierścieniach.
co ten olej taki zły?
a z pompąco możę być nie tak?
troche jaśniej jakbyś mógł nic mi ta twoja wypowiedz nie pomogła ale dzięki

emjot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 158
Rejestracja: niedziela, 3 kwietnia 2011, 06:44
Renault: VelSatis phII ASB
Silnik: 2.2

Re: [Renault Master 2.8] dymi na niebiesko z rana

Post autor: emjot »

olej 15w jest od -20, jak wiesz w zimie bywa mniej - co za tym idzie będziesz odpalał silnik bez smarowania

jeśli ma te"200" to lej syntetyk

a pompa, może już być po prostu zużyta

jokerski

Re: [Renault Master 2.8] dymi na niebiesko z rana

Post autor: jokerski »

mieszkam w anglii tu niema takich mrozów,wczoraj zalałem mineralny 15w40 pierwsze odpalenie rano zero dymu chyba że nacisne gaz to znowu kopci ale na wolnych obrotach zero dymu-sukces!
znaczy że nie leje już nigdzie,pewnie na takim jeżdził,jedyne co mnie martwi to że olej ma specyfikacke tylko do wtrysku pośredniego ja niewiem jaki jest w 2.8 dti czy to ma znaczenie?
a co do oleju syntetycznego to jak przeciez może rozepchać silnik jak niewiadomo jaki był olej szczerze nie poszedł bym za twoimi poradami dzięki,mój przebieg 214 tys

emjot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 158
Rejestracja: niedziela, 3 kwietnia 2011, 06:44
Renault: VelSatis phII ASB
Silnik: 2.2

Re: [Renault Master 2.8] dymi na niebiesko z rana

Post autor: emjot »

Wiesz, od razu widać że mieszkasz w anglii.... przecież masz to wypisane w profilu...

214 tm to jakieś 334 tkm, nawet pół minuty bym się nie zastanawiał i lał to co producent zaleca...

mógł jeździć nawet na 0w50 i co? gęsty olej leją mechanicy do padak żeby kontrolka gasła od ciśnienia, a ze smarowaniem silnika nie ma to nic wspólnego...
ja kupiłem 2.2dci jeździł na 10w40, od razu zmieniłem na 5w40, silnik ucichł, a olej leje jak producent zaleca... przy każdej wymianie mechanik mówi że trzeba zmienić na minerał bo już nalatane ma... ale jek się robiło całe życie traktory i polonezy to takie się ma pojęcie o oleju silnikowym

w poprzednim aucie miałem ponad 500tyś i latał na 5w30!

rób co chcesz Twoje auto a nie moje...

jokerski

Re: [Renault Master 2.8] dymi na niebiesko z rana

Post autor: jokerski »

emjot wiesz co jest ten problem że ja nie wiem na jakim oleju auto jezdziło.i wlałem 10w40 pólsyntetyk jak każe producent.i co? chmura dymu przy odpalaniu,to co mam teraz syntetyk 5w30 wlać,jeszcze żadszy niz 10w40 to jużwogóle by lał,jeszce jest pyanie czy mechanik zalał taki olej jak kazałem bo na oczy nie widziałem co lał.wiem tylko tyle że po wlaniu minerala 15w40 dym na wolnych obrotach znikł po nocy i to jest coś,może wleje 15w40 półsyntetyk do diesla teraz?

jokerski

Re: [Renault Master 2.8] dymi na niebiesko z rana

Post autor: jokerski »

aha i auto ma 134 tys mil

ODPOWIEDZ