iparts></a>
<a href= francuskie

[Master 2.8 DTi] Problem z przyspieszeniem.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
arbeiten100

[Master 2.8 DTi] Problem z przyspieszeniem.

Post autor: arbeiten100 »

Witam. W moim Renault Master 1998r 2.8 DTi wystąpił problem z przyspieszeniem, tak jakby nie działała turbina. Dodatkowo samochód jedzie maksymalnie 130 km/h, osiągając przy tym ok. 3tys obr/min na 5 biegu. Jadąc tą prędkością pod górę, to obroty jak i prędkość spada.

Zawór EGR został wyczyszczony. Turbinę sprawdziłem, wyciągając przewód wylotowy i sprawdzając ciśnienie powietrza wylotowego. Wydaje mi się, że jest dobra.

Powyższe czynności nic nie pomogły. Czy komuś się zdarzyła podobna sytuacja? Co może być tego przyczyną??

Dziękuję za wszelkie rady.

emjot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 158
Rejestracja: niedziela, 3 kwietnia 2011, 06:44
Renault: VelSatis phII ASB
Silnik: 2.2

Re: [Master 2.8 DTi] Problem z przyspieszeniem.

Post autor: emjot »

konkretnie musisz sprawdzić ciśnienie doładowania, nie na "wydaje mi się"... posprawdzaj połączenia czy wszystkie są szczelne

Sidenis
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2207
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 11:49
Renault: Megane II Grand Tour
Silnik: 1.9 dci
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: [Master 2.8 DTi] Problem z przyspieszeniem.

Post autor: Sidenis »

arbeiten100 pisze:samochód jedzie maksymalnie 130 km/h, osiągając przy tym ok. 3tys obr/min na 5 biegu.
A na niższym biegu jesteś w stanie wyciągnąć więcej niż 3,5 tys obr/min? Bo jeśli nie to może też świadczyć o przełączeniu się komputera w stan serwisowy.
Bo dobry ratownik to żywy i najedzony ratownik :D

Obrazek

81fxSwed

Re: [Master 2.8 DTi] Problem z przyspieszeniem.

Post autor: 81fxSwed »

Sprawdz rure ktora jest po prawej stronie u gory. Taki gruby waz dolotowy na jego koncu w glebi komory beda chyba 3 czujniki.. wystarczy wsadzic lapke i pomacac bo Przeciera sie spodnia strona na poczatku tegosh parcha.... dobra tasma i autko ruszylo. Do najblizszego "skaldu z czesciami"

ODPOWIEDZ