iparts></a>
<a href= francuskie

[Master 3.0dci 2004] rozłacza podczas jazdy

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
xakner

[Master 3.0dci 2004] rozłacza podczas jazdy

Post autor: xakner »

Witam

Pacjent to Master 3.0dci 140km (nissan) przebieg nieznany. Samochod jest rozłączany podczas jazdy przez komputer, to znaczy silnik gaśnie i trzeba się zatrzymać by go odpalić, po za tym jeździ normalnie. Problem najczęsciej występuje na zimnym silniku. Zczytałem błędy DDT2000, może ktoś mi pomoże od czego zacząc dalszą diagnoze.

http://metalmat.proste.pl/images/a/zielony%20rem.htm

http://metalmat.proste.pl/images/a/zielony%20rem2.htm

No i co udało mi się przetłumaczyć:

1)Główny błąd:
Régulation de pression rail - Regulacji ciśnienia szyny
Błędy w tym module:
Valeur de régulation insuffisante - Niedostateczna kontrola wartość

Pression insuffisante grave - Wystarczająco poważne ciśnienie

Dépassement pression rail mini - Ciśnienie na szynie mini przekroczona

circuit ouvert -obwód otwarty

2)Główny błąd:
Capteur température d'eau- Czujnik temperatury wody

Błędy w tym module:
circuit ouvert ou court circuit au plus batterie - obwód otwarty lub zwarcie do akumulatora

3)Główny błąd
Capteur température d'air - Czujnik temperatury powietrza

Błędy w tym module:
circuit ouvert ou court circuit au plus batterie - obwód otwarty lub zwarcie do akumulatora

4)Główny błąd:
Capteur pression rail- czujnik ciśnienia szyny

Błędy w tym module:
circuit ouvert ou court circuit au plus batterie - obwód otwarty lub zwarcie do akumulatora

Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 17:16 przez Sidenis, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Na przyszłość pamiętaj o nawiasach kwadratowych w tematach działu technicznego.

emjot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 158
Rejestracja: niedziela, 3 kwietnia 2011, 06:44
Renault: VelSatis phII ASB
Silnik: 2.2

Re: [Master 3.0dci 2004] rozłacza podczas jazdy

Post autor: emjot »

osobiście bym się czepił regulatora ciśnienia na pompie i sprawdził czujnik ciśnienia szyny

master30dci

Re: [Master 3.0dci 2004] rozłacza podczas jazdy

Post autor: master30dci »

Witaj,

ZD3 i mnie uraczyło podobną sytuacją.

Na listwie wtryskowej spróbuj dokręcić czujnik (u mnie sytuacja zbiegła się z wyciekiem paliwa), następnie sprawdź filtr paliwa bo gdy paliwo zimne to gęste, jeśli zbyt gęsto to słabo podaje. Najlepiej w ogóle obudowę filtra przeczyścić. Ja po kupnie auta istne błoto wygrzebałem. A na dobry początek to zobacz czy akumulator dobrze podłączony, te klemy jak się wyrobią to spadają lub słabo prąd przepuszczają.

Raz spotkałem się w 2.5 u kumpla z pracy z identyczną sytuacją w momencie kiedy miał poniżej 3 kresek paliwa. Dziwne. Po wymianie szyny oraz czujnika problem ustał.

ODPOWIEDZ