iparts></a>
<a href= francuskie

[Master 2006] Przełącznik świateł, brak świateł mijania.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jerzu
Oklejony
Oklejony
Posty: 176
Rejestracja: niedziela, 1 czerwca 2008, 15:16
Renault: Master
Silnik: 2.5 dCi 100KM
Lokalizacja: W-wa WN
Kontakt:

[Master 2006] Przełącznik świateł, brak świateł mijania.

Post autor: jerzu »

Dzisiaj odmówiły współdziałania światła mijania. Są pozycje, są długie, brak jest świateł mijania i tylnych przeciwmgłowych. Bezpieczniki sprawdziłem, są OK. Podejrzewam wyłącznik, ten na manetce, bo wcześniej działy się cuda (np. gaśniecie podświetlenia tablicy po włączeniu kierunkowskazów). Rozebrałem osłonę kolumny kierownicy i na tym poległem. Wg Dialogysa same manetki są oddzielną części, i dają się zdemontować ze zwijaka poduszki. Ma ktoś pomysł jak to się demontuje? Bo nie uśmiecha mi się demontaż kierownicy.

Obrazek

Patrzyłem na Allegro i mają przeważnie całe komplety - zwijak i manetki z obu stron. Na jednej aukcji znalazłem samą manetkę http://allegro.pl/renault-master-96-07- ... 02717.html , jest kilka aukcji opisanych jako manetka do master 96 - 03, wizualnie to jest taka sama, ale czy będzie elektrycznie pasować?
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Ford Focus MK2 1.6 TDCi 109KM `06 & Renault Master 2.5 dCi `06 PackClim
Obrazek&Obrazek

Awatar użytkownika
jerzu
Oklejony
Oklejony
Posty: 176
Rejestracja: niedziela, 1 czerwca 2008, 15:16
Renault: Master
Silnik: 2.5 dCi 100KM
Lokalizacja: W-wa WN
Kontakt:

Re: [Master 2006] Przełącznik świateł, brak świateł mijania.

Post autor: jerzu »

Sam sobie odpowiem, a co :D

Otóż tak:
Przełącznik świateł jest oddzielną częścią, montowaną na zwijaku od poduszki. Modele 98-03 i 04-09 mają inne przełączniki. Te pierwsze są przykręcane na śrubki, te drugie wsuwane na zatrzaski. Elektrycznie (podobno) jest to samo. Cena samego przełącznika w ASO to... 604 zł. brutto przed rabatem szok , na allegro kupiłem z demontażu za 80 zł.
W międzyczasie zdemontowałem ten mój uszkodzony, psiknąłem w niego Elektrosolem i po trzech godzinach zadziałał.
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Ford Focus MK2 1.6 TDCi 109KM `06 & Renault Master 2.5 dCi `06 PackClim
Obrazek&Obrazek

ODPOWIEDZ