iparts></a>
<a href= francuskie

[Master 12] naprawa mechanizmu wycieraczek

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Kris_master
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 17 czerwca 2019, 15:30
Renault: Master III
Silnik: 2,2

[Master 12] naprawa mechanizmu wycieraczek

Post autor: Kris_master »

Cześć! Panowie i panie mam problem z mechanizmem wycieraczek i aż nie chce mi się wierzyć że jedynym rozwiązaniem jest wymiana wiec postanowiłem to zweryfikować.
Mianowicie - mechanizm wycieraczek połączony jest z silniczkiem w dwóch miejscach. Przykręcony jest do mechanizmu za pomocą dwóch srob oraz ramiona nabite są na taki trzpień wystający z ramienia silniczka. U mnie ten trzpień się rozsypał. W Renault nie wystepuje osobno a jedynie w całości z silniczkiem. Ramiona całe, silniczek cały i działa ale trzpień się ukręcił. Czy naprawdę nie można nic z tym zrobić i czeka mnie zakup całego silniczka za 1000zl kiedy tak naprawdę mój silniczek działa...? Pomóżcie pliz

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Master 12] naprawa mechanizmu wycieraczek

Post autor: patrys4891 »

Jeżeli roisz zakupy tylko w ASO to tak właśnie może być.
Ja bym proponował poszukać w częściach używanych.
Obrazek

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: [Master 12] naprawa mechanizmu wycieraczek

Post autor: Maciej R21 »

Dla chcącego nic trudnego . Dla mnie z drobnymi wyjątkami nie ma rzeczy nie naprawialnych. Ów trzpień jest zapewne zintegrowany w jakis sposób z zębatką która z kolei tworzy z osią silnika przekładnię ślimakową. Tak przynajmniej jest w dużej ilości mechanizmów. Wystarczy dorobić nowy trzpień , ew. wymienić zębatkę . Wszystko zależy od umiejętności , czasu i chęci. Najszybciej i najprościej kupić nowe
Obrazek

ODPOWIEDZ