iparts></a>
<a href= francuskie

Letni Urlop - miejsca polecane

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: Letni Urlop

Post autor: Vargas »

blondas pisze:jak dla mnie najfajniejsza miejscowość na d Bałtykiem w PL
Widzę, że nie przeleciałeś jeszcze całej lini brzegowej ;) Są takie miejsca że głowa boli np. Pobierowo, Mrzerzyno do dość ciekawych miejsc można zaliczyć np. Krynice Morską.
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

batmobilka

Re: Letni Urlop

Post autor: batmobilka »

Wda kajakowo-namiotowo (może w tym roku też będzie?) - malownicza i urokliwa. Polecam tym którzy chcą odpocząć od zgiełku cywilizacji, przeżyć przygodę, wykazać się krzepą - także tą umysłową i ogólnie zrelaksować. Do tego bobry klaskające ogonami, zimorodki, ważki wszelkiego rodzaju, rybki, no sama radość i dobra zabawa!

Albo Rega (można spłynąć nią nad morze, aż do Mrzeżyna - polecam w większej ekipie (kilka przenosek, więc wypożyczcie wózek kajakowy) i niech Was ręka Boska broni od kierowania się oficjalnym przewodnikiem PTTK - przydatna jest z niego wyłącznie mapa rzeki, informacje są totalnie nieaktualne. Wiem, bo prowadziłam grupkę w te wakacje - fajnie było, morze na koniec, a w międzyczasie wielki lans naszymi cudnymi kajaczkami :)

Jeśli chodzi o Chłapowo, to gorąco polecam zakwaterowanie u prawdziwego Wilka Morskiego - kapitana Pirata :) Kapitan Leszek Marian Wiśniewski http://www.neptun.intermedia.net.pl/ (oprócz spania i fajnego miejsca, bliziutko do piaszczystej plaży, a do tego można wypłynąć z kapitanem na morze i złowić taaaaaaaakiego dorsza! Zresztą zerknijcie sami do galerii na jego stronie).

Albo może wschód Polski - polecam, polecam i jeszcze niejednokrotnie pojadę - w planach długoweekendowa majowa eskapada w dobre miejsca :) trochę można "poskakać" - zwłaszcza że jest co oglądać, a jeśli ktoś autko ma to już jest odpowiednio wyposażony do zwiedzania cudownych terenów!
Biała Podlaska - Radiwiłłowie, Jazzanova, lotnisko i klimat! Poza tym geograficznie miasto leżące i na Podlasiu i na Lubelszczyźnie
Pratulin i męczennicy podlascy
Jabłeczna - cuda, cuda i spokój.
Serpelice - totalny luz, brak zasięgu, sosnowy las, pagórkowaty teren, podlaski przełom Bugu, cisza, spokój, grzyby, ryby i totalny relaks.
Grabarka niektórzy urlop spędzają pielgrzymując, inni szybko przejeżdżając, ale tam po prostu trzeba zajrzeć.
Janów Podlaski koń, koń, koń, Blanka Jagger, koń, klacz, koń, Shirley Watts...
...i cała masa nieodkrytych bądź zapomnianych miejsc!

Południowy zachód? Prosze bardzo! Mała Praga - czyli zapraszam do Kłodzka :) Stąd blisko do Polanicy, Dusznik, Nowej Rudy (koniecznie idźcie do kopalni! Wspaniała przygoda dla małych i dużych!), a kto lubi wojenne historie i zagadki, ten niech wpadnie do Głuszycy (kompleks podziemny Osówka) i po sąsiedzku do Walimia (Rzeczka). I oczywiście Książ (Wałbrzych) - w majowy weekend jest tam pokaz kwiatów, kompozycji i w ogóle jak zabierzecie tam kobietę, to macie ją w garści ;) (noclegi w Szczawnie).

Może górki - kto szuka ciszy i spokoju tego zapraszam w Beskid Sądecki - Muszyna, Piwniczna, Krynica. Wbrew pozorom nie zawsze jest tak łatwo wejść na każdą górkę ;] (tylko prosze mi nie zadeptać górek, bo wprowadzę limity!).

Ogólnie to ja szwendaczek jestem i jak tylko mam możliwość to mnie nie ma :) A Polskę kocham i odkrywam non stop!

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Letni Urlop

Post autor: VoN »

DRE pisze:Jeśli lubicie polskie Tatry polecam pensjonat "Maria" w Zakopanem. Jest to kilka budynków o różnym standardzie. Byłem tam w maju polecam
http://mariazakopane.pl/
Byłem, miłe wspomnienia. Niestety trochę daleko od centrum.
Vargas pisze:
blondas pisze:jak dla mnie najfajniejsza miejscowość na d Bałtykiem w PL
Widzę, że nie przeleciałeś jeszcze całej lini brzegowej ;) Są takie miejsca że głowa boli np. Pobierowo, Mrzerzyno do dość ciekawych miejsc można zaliczyć np. Krynice Morską.
Vargas zapewne zwiedziłeś całość? :) Nie wiem co jest ciekawego w Krynicy? Prócz wszechobecnych pająków i muszek od strony zalewu :/ apropo to właśnie w Krynicy upolowałem swojego 1 PIKURA ;)

Ja osobiście polecam i uwielbiam Sarbinowo :) Nie byłem tam około 5-6 lat, ale na pewno nie raz tam zajrzę ala
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Maras
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 187
Rejestracja: środa, 30 grudnia 2009, 22:54
Renault: Clio II
Silnik: 1.5 Dci
Lokalizacja: Konin

Re: Letni Urlop

Post autor: Maras »

To ja zacznę od gór:
Zakopane pensjonat "Pod Giewontem", bardzo fajnie ulokowany pensjonat do centrum około 20 min spacerkiem więc nie jest źle ;) Standard całkiem fajny i obsługa też dobra, jedzonko smaczne:) http://www.podgiewontem.zakopane.pl/
Nad morzem mogę polecić dwa miejsca:
Pierwsze to okolice Ustronia Morskiego (3 km odległości), jest to **** hotel "Erania" który prócz pokoi hotelowych posiada także pokoje agroturystyczne z przystępną ceną i standardem. Możliwość jazdy konnej, dobra baza wypadowa do Kołobrzegu czy też Koszalina. Restauracja serwuje naprawdę smaczne jedzonko. Przy dłuższym pobycie czasem gratis dorzucą jakieś darmowe spa czy wejście na basen lub rabat. http://www.erania.pl/ - strona hotelu , http://www.majatekmalechowo.tp2.pl/ - storna stajni i pokoi agroturystycznych.
Drugim miejscem są Kadyny niedaleko Elbląga które leża w okolicach zalewu, jest tam hotel "Srebrny Dzwon" który tak samo jak Erania posiada pokoje agroturystyczne. Same Kadyny są niewielką miejscowością mającą dość fajny klimat i naprawdę bardzo bliski dostęp do plaży nad zalewem. Również możliwość jazdy konnej. http://www.srebrnydzwon.pl/#close_ad

Dodam ,że wszystkie miejsca znam z praktyk więc wiem jak te miejsca funkcjonują od środka i mogę z czystym sumieniem polecić. Ale oczywiście wszystko zależy kto czego i na co szuka ;)

hudy1
Oklejony
Oklejony
Posty: 471
Rejestracja: niedziela, 31 stycznia 2010, 19:29
Renault: Megane II
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: Łódź

Re: Letni Urlop

Post autor: hudy1 »

Uważam,ten wątek za bardzo praktyczny i apeluję do Szanownej Moderancji,aby był on wątkiem przyklejonym.

Mincek
Buntownik
Buntownik
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 08:40
Renault: Clio Laguna
Silnik: 1.5 dCi 2.0 dCi
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Letni Urlop

Post autor: Mincek »

Krynica Morska dosc ciekawe miejsce ?? proooosze Cie...

no chyba ze mamy rozne pojecie "ciekawego miejsca"


jak by ktos chcial w bory to dam reklame :) Tescie wynajmuja ;p
http://www.mermet.prv.pl
______________________________________
Trudno jest byc zajebistym, ale ktos to musi robic...

Codziennie budze sie przystojniejszy, ale dzis to juz przesadzilem...

Wiórka

Re: Letni Urlop

Post autor: Wiórka »

Vargas pisze: Pobierowo, Mrzerzyno do dość ciekawych miejsc można zaliczyć np. Krynice Morską.
Vargas litości... no chyba, że ktoś się lubi pchać tam, gdzie szpilkę trudno między ludzi wcisnąć. Ja osobiście preferuję mazury i polskie góry, a jak już nad morze to na totalne zadupie, żeby nie bić się o centymetr miejsca na plaży - jak mam ochotę pozwiedzać, to od tego jest samochód żeby w ciekawe miejsce pojechać, ale na byczenie się preferuję półpustą plażę :) Ale Krynicy do ciekawych miejsc bym nie zaliczyła :P
Mincek pisze:jak by ktos chcial w bory to dam reklame :) Tescie wynajmuja ;p
Mincek a zniżka dla klubowiczów? :)

Adam R25
Oklejony
Oklejony
Posty: 1691
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 21:10
Renault: R 25
Silnik: 2.2 Pb
Lokalizacja: Łódź

Re: Letni Urlop

Post autor: Adam R25 »

Bory Tucholskie sa fajne

http://www.rybakowka.pl/galeria.html
Obrazek

$SKORPION$
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 522
Rejestracja: środa, 20 maja 2009, 14:04
Renault: R25 V6 Inj Automat
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Letni Urlop

Post autor: $SKORPION$ »

Adam co Ty możesz wiedzieć o Borach jak jeszcze w nich nie byłeś :P
Obrazek
Każdego dnia w moim życiu zmuszony jestem dodać kogoś do listy ludzi,którzy mogą mnie po prostu: POCAŁOWAĆ W DUPĘ

hudy1
Oklejony
Oklejony
Posty: 471
Rejestracja: niedziela, 31 stycznia 2010, 19:29
Renault: Megane II
Silnik: 1.4 16V
Lokalizacja: Łódź

Re: Letni Urlop

Post autor: hudy1 »

Ale był w Borkach.To takie mniejsze Bory. ;)

Adam R25
Oklejony
Oklejony
Posty: 1691
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 21:10
Renault: R 25
Silnik: 2.2 Pb
Lokalizacja: Łódź

Re: Letni Urlop

Post autor: Adam R25 »

$SKORPION$ pisze:Adam co Ty możesz wiedzieć o Borach
a GTS to skąd przywiozłem ? Przejazdem ale byłem :D
Obrazek

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Re: Letni Urlop

Post autor: mariusz1500 »

Panowie temat jest o urlopie letnim a nie o rozmowach czy ktos byl czy nie :D także koniec OT
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

$SKORPION$
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 522
Rejestracja: środa, 20 maja 2009, 14:04
Renault: R25 V6 Inj Automat
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Letni Urlop

Post autor: $SKORPION$ »

Mariusz jak się coś reklamuje to trzeba przynajmniej tam być ,a nie reklamować coś o czym nie się zielonego pojęcia.Oczywisty jest temat co kto poleca na letni urlop ,ale znalezienie linku w necie a polecenie miejsca z własnego doświadczenia to jest różnica .Równie dobrze mogę wkleić link miejsca na Hawajach. :/
Obrazek
Każdego dnia w moim życiu zmuszony jestem dodać kogoś do listy ludzi,którzy mogą mnie po prostu: POCAŁOWAĆ W DUPĘ

mariusz1500
Moderator
Moderator
Posty: 3605
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 14:26
Renault: Espace 4 lift
Silnik: 2.0dCi automat
Lokalizacja: Łódź

Re: Letni Urlop

Post autor: mariusz1500 »

$SKORPION$ pisze:Mariusz jak się coś reklamuje to trzeba przynajmniej tam być ,a nie reklamować coś o czym nie się zielonego pojęcia

Z tym się zgodzę ze trzeba polecać miejsca w których się bylo :D

JA ze swojej strony polecam nad morzem ten nocleg w Darłówku Wsch. http://wczasydarlowko.pl.tl :D
Bardzo mila obsługa bliziutko do morza :D pokoje w tych co byliśmy bardzo czyste ,tv , własna łazienka i internet na korytarzu kuchnia gaz i lodówka :)
my akurat mieliśmy swoja lodówkę w cenie noclegu :D

Z Gór tylko tu bylem:
http://www.schroniskokamienczyk.pl
Sidenis zresztą to tez polecała :D
#6 mariusz1500 jestem już z wami od 2008
byłe: opel kadett E 1.3 lpg 89'
Renault 25 2.2 lpg 89' / Renault Megane Classic 1.9dTi 00' / Renault Megane Grandtour 2.0 lpg 04'
obecnie:
Renault Espace IV 2.0dCi 25TH 10'

pizza
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 208
Rejestracja: środa, 4 sierpnia 2010, 12:32
Renault: Grand Scenic IIphII
Silnik: 2.0T
Lokalizacja: Warszawa

Re: Letni Urlop

Post autor: pizza »

A ja od piątku próbuję opisac Wam swoją cudną miejscówkę tylko co już napiszę, wkleję zdjęcia to jakimś niepojętym sposobem sobie cała mozolna robotę kasuję ;) Zatem po raz kolejny....

Trzy lata temu znajomi rzucili hasło wyjazdu w okolice Puszczy Białowieskiej i w ten oto sposób poznałem to miejsce: http://gramotne.w.interia.pl/

Zacząć trzeba od drogi prowadzącej w tamte rejony. Należy minąć Białystok (jeżeli jedzie się od Warszawy więc tak to opisuję), pojechać az do Narwi za Narwią skręcić w lewo w podły asfalt. Podły asfalt się kończy a dalej jest taka sobie gruntowa droga, przez las, całkiem równa, tylko jak pierwszy raz tam jechalismy wieczorem (a dokładniej w nocy) to z lekka straszno było: ciemno, tylko tunel z drzew, nawigacja już nie wie gdzie jest, antena od CB tłucze się po gałęziach... I docieramy do samego końca niczego czyli na miejsce. Przytulne, skromne i tanie. Jak byłem tam w wakacje 2009 kosztowało za łebka ok. 20zł za pokój bez łazienki, a obiad (3 dania ogromnej wielkości gotowany na miejscu przez gospodarzy) 15zł. Tyle że obiad starczyłby na 2-3 dni jak dla mnie, kolacji czy grilla zazwyczaj nie chciało nam się robić ;) Pokoje skromniutkie, łazienki wspólne, z atrakcji trzeba sobie przynieść z drewutni drewna żeby można było się w kulturalnych warunkach umyć (ciepła woda) i żeby dupsko w nocy nie uświerkło z zimna (ogrzewanie) a czasem w sierpniu to nocami już tam zimno bywało. Poza tym wyposażona kuchnia, sporo miejsca na wieczorne posiedzenia. Gospodarz bardzo miły p. Mirek w ramach ceny dostarczał butelkę swojej własnej roboty nalewki (dobre, tylko ciężko z krzesła było po tym wstać). Z atrakcji na miejscu: wiata z grillem, sauna, duży plac (jak widac na zdjęciach) gdzie dzieciaki łazikuja jak najęte, rakietki do badmintona, dużo miejsca do gry w bule (to już sam przywiozłem). Możliwa przejażdżka bryczką po okolicy z przewodnikiem (p. Mirek). Z atrakcji nieco dalszych: zalew Siemianówka ok. 8 km, rezerwat żubrów w Białowieży ok. 30km. gruntówkami przez las dopuszczonymi do ruchu szok, Kruszyniany ok. 30km. czyli jedno z miejsc polskich Tatwarów, meczet, jeden z 3 czynnych cmentarzy, w meczecie ciekawie opowiada młody tamtejszy przewodnik, tamtejsze jadło.

Poza tym miejsce rewelka, telefony praktycznie nie działają, czasem uda się połączyć, ale przez Białoruś się zdarza więc trzeba uważać. Okolice na spacery, jazdę na rowerach, leniuchowanie itp.

A tak to wygląda:

Obrazek

Bliskie kontakty z przyrodą wywołują u pizzy następujące efekty lol

Obrazek

Z tych dzikich ostępów leśnołąkowych drogami leśnymi daje się dojechać do rezerwatu hodowlanego żubrów w Białowieży:

Obrazek

Obrazek

Jako że żubry miały nas zasadniczo w..... hmmmm domyślić się proszę ;) udaliśmy się w kierunku kwatery skąd rozciągają się następujące widoki:

Obrazek

Jako że pobyt dobiegał końca należało zmienić miejsce (niestety dom w którym byliśmy został wynajęty komu innemu) a nam do głowy pomysł przedłużenia wolności przyszedł dopiero w niedzielę po południu musieliśmy poszukać nowej mety. W wyniku burzy mózgów (albo tego co tam powinno być) postanowiliśmy w składzie sześcioosobowym i dwupojazdowym (nieJaśniepan oraz Burak) oddalić się w kierunku północno-wschodnim. Ruszyliśmy zatem w drogę do Starego Folwarku nad jeziorem Wigry. Żeby nie było zbyt prosto droga wiodła przez różne ciekawostki:

droga do przejścia granicznego (tranzytowego) w Bobrownikach:

Obrazek

dalej udaliśmy się piękną gruntową drogą (innych akurat tam brak)

Obrazek

do miejscowości Kruszyniany gdzie mieści się meczet, jeden z trzech czynnych w Polsce muzułmańskich cmentarzy oraz remiza strażacka ;)

NieJaśniepan po tejże podróży zaczął wyglądać tak:

Obrazek

Osiedlili się tam niegdyś Polscy Tatarzy, do dnia dzisiejszego działa tam meczet z bardzo ciekawie opowiadającym o jego historii przewodnikiem/opiekunem:

Obrazek

cmentarz:

Obrazek

obiecana remiza strażacka wraz z naszymi magicznymi pojazdami:

Obrazek

oraz dokładna instrukcja wzywania do walki z żywiołem członków OSP:

Obrazek

Z Kruszynian ruszyliśmy dziarsko do Krynek gdzie znajdują się ruiny synagogi (nie uwiecznionej na zdjęciach) oraz ośmiokątny rynek gdzie wyprodukowano rondo o 12 wlotach:

Obrazek

Następnym etapem była Sokółka i Bohoniki gdzie w tumanach kurzu dotarliśmy przez okolice zapomniane przez Boga i ludzi:

Obrazek

Obrazek

Dalej przez Dąbrowę Białostocką i Lipsk przepiękną drogą przez Puszczę Augustowską dotarliśmy do Augustowa i Suwałk a w chwilę później do Starego Folwarku z widokiem na klasztor w Wigrach:

Obrazek

Kolejną atrakcją była Wigierska Kolej Wąskotorowa z muzeum w Płocicznie koło Suwałk. Wyprawa trwała prawie 3 godziny i mimo lekkich problemów z aurą była udana:

Obrazek

Następny niezbyt pogodny dzień stał pod znakiem wyprawy w północne rejony czyli Cisowa Góra, trójstyk granic (Polska, Litwa i Rosja)

Obrazek

oraz Stańczyki z olbrzymimi wiaduktami kolejowymi:

Obrazek

I na tym kończę swoją relację. W sobotę ruszyliśmy w stronę domu i po przejechaniu ok. 1100 km udało się dotrzeć w domowe pielesze. Wyjazd bardzo ciekawy, trochę atrakcji zostanie na przyszły rok (albo inne lata, wyjdzie w praniu). Ogólnie warto się tam wybrać, trochę pogapić się w mapę i popróbować innych niż główne utarte szlaki. Szczególnie że tymi mocno zakurzonymi drogami jedzie się bardzo przyjemnie i całkiem szybko (spokojnie można przemieszczać się tamtędy z prędkościami rzędu 60-80km/h) za to okolice jakie się oglada chwilami są wręcz bajeczne. Trzeba tylko pamiętać o zachowaniu sporego odstępu od poprzednika, mimo filtrów i wodotrysków kurz jest trochę dokuczliwy.

Pojazdy biorące udział w naszej wyprawie to:

nieJaśniepan czyli Scenic IIphII 1.6 16V z 2006r.
oraz Burak czyli Mercedes-Benz W123 kombi (beczka) 300TD z 1985r. o nieustalonym bliżej przebiegu.

Wyprawa miała miejsce w sierpniu 2009r. trochę relację poszerzyłem jeszcze o pobyt nad Wigrami, ale miejscówki tam nie polecam, za to samą okolice jak najbardziej. Szczególnie pozdrawiam właściciela i pracowników sklepu-baru-ogródka rozrywkowego "Szpunt" w Starym Folwarku, jezeli kiedykowliek tam traficie koniecznie trzeba tam zajrzeć, miejsce obskurne nieco ale ze wspaniałym klimatem i szefem który mimo braku precyspozycji spiewa co drugi wieczór ku uciesze wizytujacych to miejsce. Publika spiewa razem z nim co daje efekt wielkiej i radosnej libacji ;) Jako że trochę temat udało mi się naciągnąć mam nadzieję ze mieści się w kryteriach wątku i nikogo nie męczy długość oraz moje grafomaństwo ;)
Ostatnio zmieniony wtorek, 26 lipca 2011, 13:30 przez pizza, łącznie zmieniany 1 raz.
Ręce opadają do kostek jak mówi Szymuś Prostaczek...
Masz wolny 1% PIT? Możesz przekazać go Poli lub Alkowi
Obrazek
moje bliźniaki

ODPOWIEDZ