Strona 1 z 1

Problem z ASO, naprawa gwarancyjna

: środa, 9 stycznia 2019, 17:33
autor: andrzejowy
W listopadzie wziąłem w leasing Koleosa rok 2018. Po przejechaniu 30 km, wyjściu z samochodu i ponownym odpaleniu silnika zauważylem, że nie gra radio. Myślałem na początku, że nie ogarniam tak zaawansowanej francuskiej techniki i ze mną jest coś nie tak. Próbowałem wszystkiego, łącznie z resetem radia, ale bez rezultatu. Po ponownym uruchomieniu silnika radio zaczęło grać. Problem się powtarza. Po dłuższym postoju radio milczy. Uruchamia się dopiero po piątym lub nawet dziesiątym resecie radia. Bylem już dwa razy w ASO. Zrobili też jakiś reset "chipem" i zadowoleni. Tyle że po powrocie do domu znów to samo. Bylem umówiony na kolejna wizytę w ASO, ale powiedzieli, że nie mam po co przyjeżdżać, bo i tak nie naprawia w tej chwili. Zgłaszałem problem w dziale technicznym renault. Najpierw mówili, że poinstruują ASO, co dalej robić, ale teraz każą czekać na nową wersje oprogramowania, która ma niby rozwiązać problem.
Wkurza mnie już cała ta sytuacja. Zastanawiam się co robić. Czekać czy kierować sprawę na drogę sądową? Może zglosic sprawę do tvn turbo czy jakiejś gazety. Wcisnęli mi praktycznie wadliwy od początku samochód.

Re: Problem z ASO, naprawa gwarancyjna

: środa, 9 stycznia 2019, 19:44
autor: VoN
Pozbieraj wszystko na pismach, nic na "gębę" i żądaj konkretnego terminu do którego usterka będzie usunięta (też na piśmie).

Re: Problem z ASO, naprawa gwarancyjna

: czwartek, 10 stycznia 2019, 16:20
autor: kudlaty
Z sądem to różnie może być.
Najpierw pozbierałbym wszystkie pisma i maile. Pisz do RP w tej sprawie, niech wydadzą oficjalne stanowisko + dział reklamacji Renault. Niech konkretnie podadzą kiedy usterka będzie usunięta, żebyś miał podkładkę

Re: Problem z ASO, naprawa gwarancyjna

: czwartek, 10 stycznia 2019, 17:21
autor: mopsik
Trochę nie rozumiem.To wszystkie Koleosy 2018 tak mają ? Bo jeżeli tak to rozumiem ASO,szybko poprawka softu i akcja przywoławcza.Jeżeli tylko Twój to jaki problem wymienić Media a ze starym do producenta.Może ma jakąś wadę ? Wymiana radia nie zmienia VIN auto,nie zmienia rejestracji to w czym problem ?

Re: Problem z ASO, naprawa gwarancyjna

: czwartek, 10 stycznia 2019, 22:59
autor: old
U mnie nic takiego się nie dzieje - jeżdżę od maja 2018. Jak dla mnie auto wypas chociażby w stosunku do poprzedniej wersji, którą też miałem. Jeżeli miałbym się do czegoś przyczepić to brak impulsowego zam/otw szyb pasażerów oraz trochę dziwne HF bo trzeba tak czy siak guzik nacisnąć ale za to wentylacja lub jak kto woli ogrzewanie.... bajka - polecam model.

Re: Problem z ASO, naprawa gwarancyjna

: piątek, 11 stycznia 2019, 09:18
autor: VoN
mopsik pisze: czwartek, 10 stycznia 2019, 17:21 Trochę nie rozumiem.To wszystkie Koleosy 2018 tak mają ? Bo jeżeli tak to rozumiem ASO,szybko poprawka softu i akcja przywoławcza.Jeżeli tylko Twój to jaki problem wymienić Media a ze starym do producenta.Może ma jakąś wadę ? Wymiana radia nie zmienia VIN auto,nie zmienia rejestracji to w czym problem ?
No właśnie nie i to jest najdziwniejsze w tej sytuacji. Pierwsze słyszę żeby ktoś miał problemy techniczne z systemem multimedialnym.

Re: Problem z ASO, naprawa gwarancyjna

: piątek, 11 stycznia 2019, 18:25
autor: mopsik
Jestem ciekaw jak zadziałałaby rękojmia w takim przypadku.Wada jest od nowości,wadliwe dostałeś.No może nie wcisnęli Ci ale trafiłeś wadliwe a rękojmia mówi o wadzie w momencie wydania,kupna.Tam jest parametr ile masz dni na zgłoszenie takiej wady w ramach rękojmi,nie pamiętam ile tego jest ale auto masz krótko i zgłaszałeś.

https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C4%99kojmia

Re: Problem z ASO, naprawa gwarancyjna

: piątek, 11 stycznia 2019, 18:26
autor: mopsik
sprzedawca może odmówić wymiany rzeczy na wolną od wad lub usunięcia wady także wtedy, gdy koszty zadośćuczynienia temu obowiązkowi przewyższają cenę rzeczy sprzedanej[13].

Sprzedawca jest obowiązany wymienić rzecz wadliwą na wolną od wad lub usunąć wadę w rozsądnym czasie bez nadmiernych niedogodności dla kupującego[14].

Jeżeli rzecz wadliwa została zamontowana, kupujący może żądać od sprzedawcy demontażu i ponownego zamontowania po dokonaniu wymiany na wolną od wad lub usunięciu wady. W razie niewykonania tego obowiązku przez sprzedawcę kupujący jest upoważniony do dokonania tych czynności na koszt i niebezpieczeństwo sprzedawcy.

Re: Problem z ASO, naprawa gwarancyjna

: czwartek, 7 marca 2019, 12:45
autor: andrzejowy
Problem z radiem nadal istnieje. Bylem już w ASO 4 razy. Na ostatniej wizycie wymieniany był czujnik parkowania, bo cały czas wyświetlała się kontrolka żeby sprawdzić czujniki parkowania. Po wymianie problem z czujnikami utrzymuje się. Ponadto zapala sie też kontrolka by sprawdzić poduszkę powietrzną. W kwietniu jestem umówiony na kolejna wizytę. nie spodziewam się, że coś naprawią. Będę kontaktował się z prawnikiem i zobaczymy co on zaproponuje. Rękojmia obowiązuje chyba rok. Obejmuje wady istniejące w momencie sprzedaży, także te ukryte, które moglem zauważyć kilka miesięcy po zakupie.

Re: Problem z ASO, naprawa gwarancyjna

: czwartek, 7 marca 2019, 18:58
autor: VoN
Kurczę nowe auto. Przykro się czyta o takich sprawach, mnie by szlak trafił ;) Wydaje mi się że prawnik i kontakt z Renault Polska jest niezbędny.

Re: Problem z ASO, naprawa gwarancyjna

: piątek, 8 marca 2019, 19:20
autor: Dan1el
Jaka wersja

Re: Problem z ASO, naprawa gwarancyjna

: poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 08:58
autor: andrzejowy
W końcu wymieniono moduł r-link oraz czujników parkowania. Wygląda na to, że po 5 miesiącach problem został rozwiązany.