iparts></a>
<a href= francuskie

Powłoka hydrofobowa

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
miljan

Powłoka hydrofobowa

Post autor: miljan »

Sezon deszczowy, a jak się jeździ podczas deszczu to fajnie, jak woda szybko i efektywnie spływa, zwłaszcza z szyb. Pytanie, czy ktoś z was przerabiał może tematykę powłoki hydrofobowej? Jakie preparaty najlepiej się sprawdzają do tego typu zadań?

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: Powłoka hydrofobowa

Post autor: Maciej R21 »

Kiedyś coś takiego zastosowałem . Faktycznie woda sie odbijała od powierzchni . Potem jednak cholernie ciężko chodziły po tym wycieraczki a przy większym deszczu i tak ich trzeba używać .
Obrazek

stant

Re: Powłoka hydrofobowa

Post autor: stant »

Przy intensywnym deszczu wiadomo, jest to problematyczne, ale przy kapuśniaczku czy takim ciągłym, ale nie intensywnym deszczu daje moim zdaniem bardzo dobrze radę. Przy pewnych prędkościach, woda po prostu ucieka na boki, a nie pozostaje na szybie.
Nie zauważyłem, aby wycieraczki po tym ciężko chodziły.
Długość efektu utrzymuje się w zależności od wykorzystanego preparatu.

Awatar użytkownika
83Marcin
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 15:07
Renault: Mégane III
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Lublin

Re: Powłoka hydrofobowa

Post autor: 83Marcin »

Na przyłbicy w kasku moto ma to sens. Ale na przedniej szybie w samochodzie? Jakoś nie widzę zastosowania. Widziałem efekt po zastosowaniu preparatów z górnej półki i jakoś nie przekonało mnie to do nałożenia na szybę tegoż.
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -

jarek550
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 12:04
Renault: koleos
Silnik: 2.0 dci 150 km

Re: Powłoka hydrofobowa

Post autor: jarek550 »

Zastosowanie tzw. niewidzialnej wycieraczki ma sens, ale tylko na bocznych szybach. Sprawdziłem. Ponad 70 km/h szyby praktycznie suche. Polecam.

Awatar użytkownika
Dan1el
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2016, 22:01
Renault: Koleos 2019 Initiale
Silnik: 2.0dci 190KM 4x4 CVT
Lokalizacja: Gogolin
Kontakt:

Re: Powłoka hydrofobowa

Post autor: Dan1el »

Ja na cały lakier dałem wykonać Powłokę Ceramiczną a na szyby nano produkty bodajrze Ps2 firma Gt-lux Opole.Pierwszy raz w Kadjarze Gloscat w Renault też nie było to złe ale to co mam na Kolesiu poleciłbym każdemu i proszę uwieżyć że nawet przy mocnym deszczu daje to bardzo dużo ale wszystko zależy od powłoki.

ODPOWIEDZ