iparts></a>
<a href= francuskie

Ile palą wasze Renault

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
yetiq
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 163
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2016, 11:44
Renault: Scenic III ph II
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Jasło

Re: Ile palą wasze Renault

Post autor: yetiq »

83Marcin pisze:
yetiq pisze:W mojej Cytrynie zauważyłem, że jadąc ~100 km/h i ~140 km/h silnik pali mniej więcej tyle samo (drogi ekspresowe i autostrady).
W przypadku mojego Koleosa opór powietrza odgrywa bardzo dużą rolę. Podobnie było w moim Scenicu II 1.9 dCi. Też powyżej 130 - 140 km/h zaczynało się pijaństwo. W niższych samochodach, o małej powierzchni czołowej, wzrost prędkości będzie miał mniejszy wpływ na spalanie, ale jednak będzie. Praw fizyki niestety nie da się oszukać. Opór wzrasta wraz z kwadratem prędkości.

Awatar użytkownika
Eliot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:24
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Re: Ile palą wasze Renault

Post autor: Eliot »

Obrazek

Któregoś dnia na wakacjach wybrałem się na wycieczkę. Przejechałem 201 km i starałem się zrobić to jak najoszczędniej, choć klima była włączona non-stop, a parę razy musiałem ostro hamować na światłach. Mimo to średnie spalanie wyszło mi 4,2 litra wg wskazań komputera. Rzeczywiste spalanie było ciut wyższe - 4,4 litra na 100 km.
To chyba niezły wynik, biorąc pod uwagę, że to benzyna 120 KM i w aucie jechały 2 dorosłe osoby plus mnóstwo bagażu w bagażniku i na tylnym siedzeniu (aż do wysokości okien).

Nie wiem, czy dobrze wstawiłem zdjęcie wyświetleń komputera. Chyba nie.
Tak, czy inaczej jest ono pod tym linkiem:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/71722c140d389735" target="_blank" target="_blank

Arges
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: sobota, 17 września 2016, 13:40
Renault: Vel Satis
Silnik: 2.0T automat
Lokalizacja: Lubin

Re: Ile palą wasze Renault

Post autor: Arges »

W swojej Wersalce mam butlę na 65 litrów gazu,.
W miescie jeżdżąc najczęsciej z żoną i dwójką małych dzieci spala mi 16-17 litrow
W trasie jest rożnie :) miedzy 11,5 do 13 litrow....predkosci sa rozne niewiele wiecej niz przepisy nakazuja:)
Ciekawy jestem ile inne wersalki pala?

Awatar użytkownika
Dan1el
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2016, 22:01
Renault: Koleos 2019 Initiale
Silnik: 2.0dci 190KM 4x4 CVT
Lokalizacja: Gogolin
Kontakt:

Ile palą wasze Renault

Post autor: Dan1el »

Jak na razie nie można się nacieszyć :)

Spalanie w tej chwili po przejechaniu 3 000km 8.8l/100km.

Awatar użytkownika
Eliot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:24
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Re: Ile palą wasze Renault

Post autor: Eliot »

U mnie właśnie po przejechaniu 3000 km spalanie znacznie spadło. Na początku bylem przyłamany. A później zrobiło się lepiej, niż oczekiwałem.

kwiatkos
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 2 października 2015, 13:11
Renault: Laguna II Grandtour
Silnik: F4P774

Re: Ile palą wasze Renault

Post autor: kwiatkos »

U mnie wygląda to tak:
Obrazek
Espace IV 2.0 Turbo 170KM
Spalanie benzyny fikcyjne( nie tankowałem jeszcze do pełna i dlatego podałem w aplikacji przypadkowe dane)

Kamyk
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 31 sierpnia 2017, 08:14
Renault: Renault Laguna III
Silnik: 2.0T

Re: Ile palą wasze Renault

Post autor: Kamyk »

Renault Laguna 2.0T + gaz (170km)

Trasa Białystok - Warszawa
Na trasie spala mi 10 litrów PB ale wynika to raczej z cięższej nogi - czasami 150, 160km/h.
Przy oszczędnej jeździe gdzieś 8,5l ale to bardzo rzadko bo nie potrafię jeździć widząc czyjś kuper za długo.
Jako, że samochód jest zagazowany to dodaje do tego ok. 20% na gazie czyli wychodzi mi w trasie ok. 12l gazu gdzie przy naszych cenach wychodzi mnie więcej 5 litrów PB. Uważam, że za komfort, silnik i przyśpieszenie to mega wynik.
W mieście jest gorzej bo tu zjada mi 13l PB i analogicznie ok. 15l gazu. W zbiornik wchodzi ok. 48l gazu więc na trasie ok 350km można zrobić, a w mieście ponad 200km więc całkiem znośnie.
Nadmienię, że klima chodzi, a ze mną jeździ druga, podobno ładniejsza połówka ;)

pozdrawiam
Michał

KOLEOS007
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 220
Rejestracja: czwartek, 14 lipca 2016, 09:03
Renault: Koleos II
Silnik: 2,0 DCI 175km

Re: Ile palą wasze Renault

Post autor: KOLEOS007 »

Witajcie
Codziennie dojeżdżam swoim KOLESIEM do pracy 50 km droga krajową połowa obszar zabudowany :-) druga połowa 90
Przy dynamicznym rozpędzaniu i późniejszym utrzymywaniu stałej prędkości 92 tempomatem, średnie spalanie to 5,6 L w lato i 6,3 L w zimę.
Przy jeździe bez tempomatu z taką samą prędkością odpowiednio 5,3 L i 6,0 L czyli tempomat nam zabiera 0,3 na każdą setkę.

Awatar użytkownika
Eliot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:24
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Re: Ile palą wasze Renault

Post autor: Eliot »

To jest istotna uwaga. Dobrze, że wypróbowałeś na tej samej trasie. Ostatnio polemizowałem z kierowcą, który zawzięcie utrzymywał, że przy tempomacie auto spala mniej.
Co do spalania. Wycieczka Warszawa - Berchtesgaden - Warszawa, 2800 km. Jazda normalna, bez oszczędzania. Autostrada - 130 km/h. Na miejscu codzienne wycieczki po wysokich górach. Klima non-stop. Spalanie na komputerze - 6,1, czyli rzeczywiste wyniosło 6,4. Ale tak, jak napisałem jazda była bez oszczędzania. Podczas jazdy na autostradzie często włączałem tryb EKO.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Ile palą wasze Renault

Post autor: kudlaty »

Na tempomacie zawsze będzie palić więcej z prostego względu. Tam gdzie Ty możesz odpuścić gaz np. z górki tempomat podtrzymuje gaz cały czas. Tak samo pod górki. Samemu można lekko podjechać a tempomat wali pełnym ogniem ;)

Awatar użytkownika
Vargas
Weteran
Weteran
Posty: 1982
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 20:19
Renault: Magane II phII Grand
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Wąbrzeźno

Re: Ile palą wasze Renault

Post autor: Vargas »

U mnie pierwsze sprawdzenie wyszło: sama jazda po mieście (108km) wynik równe 10 L. LPG
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem..."

Awatar użytkownika
Eliot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2017, 14:24
Renault: Captur
Silnik: 1,2

Re: Ile palą wasze Renault

Post autor: Eliot »

"Tam gdzie Ty możesz odpuścić gaz..."
Chyba nie do końca tak jest. W przypadku jazdy z górki tempomat też odpuszcza gaz, utrzymując stałą prędkość. Różnica wg mnie jest z tego powodu, że ja widzę wcześniej, że będzie "z górki". Tempomat natomiast musi to "osobiście" odczuć, więc ma lekkie opóźnienie, które dość szybko nadrabia, ale jednak łapie lekką stratę.

GrzesiekGM
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 23 kwietnia 2010, 10:37
Renault: CAPTUR INTENS Energy
Silnik: 1.5 dCi 90
Lokalizacja: Kamionka
Kontakt:

Re: Ile palą wasze Renault

Post autor: GrzesiekGM »

CAPTUR 1,5 DCI 90 KM. Trasa: Lublin - Karpacz przez Tomaszów Mazowiecki i Wrocław. Średnie zużycie paliwa z trasy: 5,8l/100km. Trasa szybka - autostrada tempomat 150km/h.
Pozdrawiam,
GrzesiekGM

Bylo: Megane I, Kangoo I i III, Grand Scenic II 1,9 dCi 120
Jest: CAPTUR INTENS Energy 1,5 dCi 90.
W drodze z fabryki: Q5
http://www.gremix.com.pl

marco71
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2017, 17:20
Renault: Kadjar
Silnik: 1.2

Ile palą wasze Renault

Post autor: marco71 »

Mój renault kadjar 1,2 130KM - średnio spala 6,4/100km

Kamilian
Bywalec
Bywalec
Posty: 23
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2017, 19:08
Renault: Laguna III GT 2012
Silnik: 2.0 DCI 150 KM

Re: Ile palą wasze Renault

Post autor: Kamilian »

Moja Laguna 2.0 dCi 150 KM w mieście 10-11 zimą, na trasie 6,5-7L, szczerze to zanim ją nabyłem myślałem że na trasie będzie bliżej 5L, a nie mam ciężkiej nogi.

ODPOWIEDZ