iparts></a>
<a href= francuskie

Czy warto naprawiać auto?

Czyli o wszystkim i o niczym/Off Topic

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pawel-krol
Oklejony
Oklejony
Posty: 210
Rejestracja: poniedziałek, 3 maja 2010, 13:25
Renault: Scenic I Ph II
Silnik: 1.9 dCi
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Czy warto naprawiać auto?

Post autor: pawel-krol »

Witam
Mam Scenika 1.9 dci z 2002 roku. Ostatnio padł mi silnik a dokładniej turbina wypluła olej wydechem i coś stuka w silniku-mechanik stwierdził że panewka. Czy warto ogarniać taki silnik czy lepiej poszukać drugiego. Myślałem o 2.0 w benzynie ale niewiem czy nie będzie problemów z przełożeniem i czy koszta mnie nie zjedza? Poza tym w aucie do zrobienia belka bo już hałasuje ,na przeglądzie wyszły amorki do wymiany,tarcze i klocki też pasowało by wymienić. Generalnie auto dobrze wyposażone blacha w dobrym stanie więc sie zastanawiam czy nie zainwestować w niego coby posłużył jeszcze kila latek. Jak myślicie?
Obrazek

Spieszmy się kochac ludzi bo tak szybko odchodza...
03-12-2010, 20:20 Odeszła MAMA Jedyna Kochana MAMA...:(

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: Czy warto naprawiać auto?

Post autor: Maciej R21 »

Z przekładką na benzyne będziesz miał problemy . Na początek , także skrzynia biegów do wymiany. Poza tym cała kupa instalacji elektrycznej .
Czy stuki w silniku zwiększają się wraz z obrotami . Czy są na zimnym i ciepłym silniku . Panewka daje naprawde łomot a nie stuki .
Co do remontu silnika to zawsze lepiej jest naprawić swój niz kupic uzywany . Taki uzywany może Ci paść po 300tys km i wówczas cała kasa w błoto i zostajesz w punkcie wyjścia . Co innego jeśli można przetestować silnik przed zakupem no ale jego awaryjności tez nie możesz byc pewien.
Obrazek

funkoval
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: piątek, 1 maja 2015, 12:34
Renault: Scenic III 2012
Silnik: 1.6 dCi

Re: RE: Re: Czy warto naprawiać auto?

Post autor: funkoval »

Maciej R21 pisze:Z przekładką na benzyne będziesz miał problemy . Na początek , także skrzynia biegów do wymiany. Poza tym cała kupa instalacji elektrycznej.
I paliwowej :)

Awatar użytkownika
pawel-krol
Oklejony
Oklejony
Posty: 210
Rejestracja: poniedziałek, 3 maja 2010, 13:25
Renault: Scenic I Ph II
Silnik: 1.9 dCi
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Czy warto naprawiać auto?

Post autor: pawel-krol »

To jest taki metaliczny stukot i przyspiesza wraz zewzrosem obrotów.
Jaki może być koszt doprowadzenia silnika do ładu wrazz regeneracją turbinybo podejrzewam że koszt nowej mnie zabije.
Obrazek

Spieszmy się kochac ludzi bo tak szybko odchodza...
03-12-2010, 20:20 Odeszła MAMA Jedyna Kochana MAMA...:(

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1296
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Scenic I
Silnik: 2.0T + 1.6 16v
Lokalizacja: WOT

Re: Czy warto naprawiać auto?

Post autor: Maciek R4 »

Przekładka na benzynę - zapomnij...do wymiany będziesz miał wszystko pod blachą z przodu, zapewne łącznie z całym zawieszeniem, sankami, całymi wiązkami nie tylko pod maską, komputerem, skrzynią biegów, hamulcami itd...

osobiście zacząłbym od potwierdzenia, że to panewka, czy jedna czy więcej i od oszacowania kosztów...

wtedy decyzja - naprawa czy kupno silnika
za duży obrazek

Marek88
Bywalec
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: czwartek, 7 lipca 2016, 13:14

Re: Czy warto naprawiać auto?

Post autor: Marek88 »

Maciek R4 pisze:Przekładka na benzynę - zapomnij...do wymiany będziesz miał wszystko pod blachą z przodu, zapewne łącznie z całym zawieszeniem, sankami, całymi wiązkami nie tylko pod maską, komputerem, skrzynią biegów, hamulcami itd...

osobiście zacząłbym od potwierdzenia, że to panewka, czy jedna czy więcej i od oszacowania kosztów...

wtedy decyzja - naprawa czy kupno silnika
Dokładnie, oszacowanie kosztów jest najważniejsze. Potem podejmiesz decyzję, czy rzeczywiście warto taki samochód naprawiać.

linek
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 23:26
Renault: Grand Scenic II
Silnik: 1.9 DCI 85KW
Lokalizacja: Lodzia
Kontakt:

Re: Czy warto naprawiać auto?

Post autor: linek »

Renault Scenic 1.9 dci padla panewka na pewno bo jest w misce olejowej do wymiany silnik.

chciałbym zrobić swap od razu na 130 KM bo na 120 te panewki mnie wykończą. Panewki wymienione z dwa lata temu ale za pompę oleju chcieli 2400 zł i się nie zdecydowałem.

szukać całego anglika i przekładka ewentualnie z wymianą panewek i pompy oleju w tym 130 KM koszt około 5 tyś zł. czy sprzedać wrak za 2500zł ? we wraku nowa dwumasa oryginał z 2017 roku nowe tarcze i klocki oryginał Renault ale też do zrobienia elektryczny ręczny no i nowe OC za 600zł. Auto nigdy nie bite 100 proc oryginał.
Lokalizacja Łódź

Robił to ktoś

ODPOWIEDZ